225 тонн забруднених непридатними до використання отрутохімікатами ґрунтів

Державною екологічною інспекцією у Закарпатській області 17 липня проведено обстеження території колишнього ВАТ “Агрокомплекс” в с. Рокосово Хустського району, де в чотирьох металевих цистернах тимчасово зберігається ґрунт, забруднений непридатними до використання засобами захисту рослин.

Перевірка була проведена з метою здійснення контролю за місцем зберігання небезпечних речовин. В рамках здійснення кризового моніторингу відібрано проби ґрунтів та буде забезпечено вимірювання вмісту забруднюючих речовин у відібраних пробах.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Закарпатської обласної державної адміністрації прийняла відповідні рішення про проведення превентивних заходів щодо недопущення потрапляння в навколишнє природне середовище небезпечних речовин, забезпечення надійної охорони місць зберігання небезпечних відходів до їх вивезення за межі області для знешкодження, опрацювання питання щодо фінансування заходів із утилізації забрудненого пестицидами ґрунту за рахунок коштів державних профільних програм, тощо.

За даними Хустської райдержадміністрації на території ВАТ „Агрокомплекс” с. Рокосово, Хустського району ще зберігається 225 тонн забруднених непридатними до використання отрутохімікатами ґрунтів. Українським науково-дослідним інститутом екологічних проблем м. Харків проведено  роботу та складено Звіт про  «Проведення аналізу забрудненого (токсичного) ґрунту, розробка рекомендацій щодо подальшого використання».

Згідно рекомендацій даного Звіту, досліджені відходи, а саме забруднений ґрунт, є токсичними відходами та відносяться до І, ІІ класів небезпеки для здоров’я населення. Відповідно до вимог ДСанПіН 2.2.7.029-99 “Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення” такі відходи підлягають вивезенню та знешкодженню на спеціальних інженерних спорудах, а саме полігонах захоронення токсичних промислових відходів чи спалюванню у спеціальних печах при температурі 1000 -1200 о С (вміст органічної речовини у відходах до ~ 35 %).

Інфоіндустрія за матеріалами zakarpattya.net.ua