Аграрна академія: озимі в доброму стані

Сумарна вологозабезпеченість озимих протягом осінньої вегетації виявилася вище середнього рівня, хоча розподіл опадів був дуже нерівномірним, що і вплинуло на загальний стан посівів. Про це наголошується в агрометеорологічному огляді Національної академії аграрних наук (НААН) України.

«Осінній період 2017 року характеризувався не надто сприятливим гідротермічним режимом, особливо в першій половині вегетації, що не дозволило рослинам пшениці озимої та інших озимих колосових культур на більшості площ після непарових попередників вчасно розкущитися, утворюючи відносно потужну вегетативну масу і кореневу систему, і накопичити необхідну кількість пластичних речовин», — йдеться в звіті.

Однак, з огляду на проведений аналіз погодних умов більшої частини осіннього періоду і стан озимих зернових культур і ріпаку, який в більшості посівів є хорошим і задовільним, в НААН очікують, що результати зимівлі озимих будуть успішними і, як наслідок, стануть запорукою вагомого врожаю.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, запаси зернових і зернобобових культур в Україні станом на 1 листопада 2017 року склали 24,23 млн тонн, що на 10,6% менше, ніж станом на аналогічну дату минулого року — 27,11 млн тонн.

 Аgravery

Інфоіндустрія