Агрокліматичні умови та проведенні захисні заходи негативно вплинули на розвиток мишоподібних гризунів

Надалі, за різкого підвищення температури та інтенсивного танення снігу можлива масова гибель гризунів від затоплення, повідомляють у Держпродспожвслужбі.

Незважаючи на незначне потепління сніговий покрив на полях ще доволі високий 10-25 см. Агрокліматичні умови та проведенні захисні заходи негативно вплинули на розвиток мишоподібних гризунів. Зокрема, відмічається деяке зниження чисельності жилих колоній полівок на посівах озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав (Донецька, Запорізька, Одеська, Харківська, Херсонська, ін. обл.).

Найбільше захист сільгоспугідь від мишоподібних гризунів проведений в господарствах Тернопільської (138,3 тис. га), Хмельницької (133 тис. га), Вінницької (91,7 тис. га) і Херсонської ( 79,5 тис. га) областей.
Хімічними родентицидами оброблено 645 тис. га (89 %), біологічними – 75 тис. га (11 %) сільгоспугідь.

Дані державних фітосанітарних інспекторів свідчать про збільшення обсягів проведення захисних заходів від мишоподібних гризунів порівняно з минулим роком. Захист сільськогосподарських угідь від зазначених шкідників проведений на площі: всього 722 тис. га (в 2017 році – 583 тис. га), з яких озимих зернових культур оброблено 442 тис. га (в 2017 році – 381 тис. га).
Сталий сніговий покрив в більшості областей України унеможливлює проведення заходів боротьби з мишоподібними гризунами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry