ALFA Smart Agro та SESVanderHave демонструють, як підвищити врожайність цукрових буряків

У Дослідно-демонстраційному центрі ALFA Smart Agro в Київській області зібрано рекордний врожай цукрових буряків – до 990 ц/га. Цукристість коренеплодів становить 15,8%.

Цього року на дослідному полі провідного виробника ЗЗР були висіяні 12 гібридів селекції SESVanderHave. Система захисту повністю складалася із препаратів ALFA Smart Agro.

«Цукровий буряк – культура, врожайність якої надзвичайно залежить від схеми захисту. Ми знаємо, що цукровий буряк дуже чутливий до дії гербіцидів. Тому важливо обирати препарати, які мають найменшу фітотоксичність по відношенню до культури», – зазначає Сергій Кнечунас, директор із розвитку портфеля продуктів ALFA Smart Agro.

У нинішньому сезоні особливих проблем на дослідних ділянках цукрових буряків агрономам ALFA Smart Agro завдали злакові бур’яни, адже попередниками були зернові культури. Фахівці відзначають особливо м’яку дію грамініциду Кайман® – він очистив поле від однорічних і багаторічних злаків, при цьому жодної фітотоксичної дії на цукровий буряк не спостерігалося.

У зв’язку із дощовою погодою у другій половині літа постала необхідність у трьох фунгіцидних обробках – вносилися фунгіциди Тезис®, Фенікс Дуо® та Болівар Форте®.

«Фунгіцидний захист прямим чином впливає на майбутню цукристість. Адже якщо вегетативна маса залишається здоровою, згодом рослина не витрачає поживні речовини на її відновлення з коренеплоду», – говорить Сергій Кнечунас.

Усі три фунгіциди володіють яскраво вираженим стоп-ефектом. Спалахи церкоспорозу, які значно пошкодили посіви цукрових буряків у сусідніх господарствах, у Дослідно-демонстраційному центрі ALFA Smart Agro були миттєво зупинені.