Бджолярам України вигідніше виробляти не мед, а квітковий пилок та маточне молочко

Бджільництво в Україні асоціюється тільки з медом. Але ж бджільництво багате й на інші продукти, в яких прихована додаткова вартість. Світовий досвід, зокрема Туреччини та Китаю, це підтверджує.

Про це йшлося 27 жовтня під час конференції «Сучасне бджільництво 2017» в м. Мелітополі в ході виступу Мирона Пундора, експерта з агроефективності, повідомляє «Інфоіндустрія».

Наприклад, такий маловідомий продукт бджільництва, як пилок квітковий – джерело вітамінів і мікроелементів. «Перебуваючи нещодавно на конгресі «Апімондія 2017» у Туреччині я зауважив, що майже кожен вулик обладнано пилковловлювачем. І хоча збирають його небагато, 1-2 кг/бджолосім’ї за сезон, зате коштує пилок квітковий в перерахунку на гривні близько 700 грн/кг (опт), 1500-2000 грн/кг (роздріб). Потенціал України в рази більший: 5-10 кг/бджолосім’ю (в залежності від регіону). І навіть при вітчизняних цінах 150-200 грн/кг, це можливість отримати додаткових 1000-1500 грн на бджолосім’ю», — стверджує Мирон Пундор.

Маточне молочко – ще один цілющий продукт бджільництва. За даними експерта, сьогодні Китай виробляє його більше 4 000 тон/рік. А дохід від реалізації маточного молочка (майже 1 млрд доларів) перевищує дохід від продажу меду. «Україна ж сьогодні виробляє менше 1 тонни маточного молочка на рік. Тому пасічники мають унікальну можливість зайнятись виробництвом цього напрочуд корисного для здоровя продукту та отримати 6-7 тис. грн/бджолосім’ю», — каже Мирон Пундор

Трохи краща ситуація із воском.  Два роки поспіль Україна вже експортує в межах 300-400 тон воску щорічно.

Перспективно заготовляти в Україні прополіс.

Король Оксана, Инфоиндустрия

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry