Більше 100 пестицидів забруднюють водні шляхи Європи

Результати скринінгу пестицидів і ветеринарних препаратів у невеликих потоках в Європейському Союзі методом рідинної хроматографії високоефективної мас-спектрометрії.

Дослідники випробували зразки з 29 водних шляхів у 10 європейських країнах. Проби взяли з водних шляхів Австрії, Бельгії, Німеччини, Данії, Франції, Італії, Нідерландів, Польщі, Іспанії та Великобританії. У кожній окремій річці та каналі було виявлено декілька пестицидів. Крім того, дослідження виявило залишки 21 ветеринарних препаратів. Вчені з дослідницьких лабораторій Грінпіс сказали, що найвищі рівні забруднення були виявлені в бельгійському каналі, який містив 70 пестицидів.

Загалом було виявлено 24 пестициди, які не мають ліцензії на використання в Європейському Союзі.

Д-р Хорхе Касадо сказав: «Незважаючи на постійні зусилля Європейського органу з безпеки харчових продуктів (EFSA) щодо встановлення методів оцінки суміші, як і раніше, ми все ще не знаємо, що це означає для дикої природи і здоров’я людини, коли стикаються з такими складними та змінними впливами шкідливих речовин хімічних речовин, навіть якщо деякі з них знаходяться в мінімальних концентраціях»

Той факт, що неліцензовані пестициди були знайдені на водних шляхах, не обов’язково означає, що вони використовувалися незаконно, зазначили дослідники. Вони могли бути використані на законних підставах до того, як заборони набули чинності.

Карбендазим був виявлений у 93% зразків — виявлення авторів дослідження було визначено як «чудове». З 103 виявлених пестицидів майже половина були гербіцидами, решта — фунгіцидами або інсектицидами.

Більшість ветеринарних препаратів, які потрапили в річки і канали, були антибіотиками, повідомляють дослідники. Концентрація пестицидів сягала до 179,5 нг L.

Інфоіндустрія