Більшість загроз для Дніпра мають антропогенне походження

Співробітник Інституту гідробіології НАН України Володимир Щербак у своєму виступі на міжнародній науково-практичній конференції «Вода для всіх», присвяченому Всесвітньому дню водних ресурсів, охарактеризував динаміку біологічних та біохімічних параметрів Дніпра. Науковець вважає її доволі тривожною.На його думку, каскад дніпровських водосховищ є важливою складовою українських ландшафтів Полісся, Лісостепу, Степу, який формує інфраструктуру мегаполісів, міст і селищ. В той же час вони використовуються як «бездонні» природні резервуари для скиду різних за ступенем очистки стічних вод, що містять весь спектр полютантів;

Науковець зробив класифікацію загроз агтропогенного походження за рівнем впливу. 

Ландшафтний рівень – дія антропогенних чинників викликає загрозу зміни ландшафту як найвищого структурно-функціонального компоненту довкілля.

Екосистемний рівень – відбувається незворотна зміна абіотичних чи біотичних компонентів екосистеми, яка призводить до якісно чи кількісно нових її характеристик.

Біоценотичний рівень – спостерігаються зміни в формуванні продукційно-деструкційних процесів, аборигенних біоценозах чи їх заміна адвентивними (чужорідними).

Популяційно-видовий рівень – відбувається поява нових або зникнення аборигенних популяцій чи видів флори водоростей і вищих водяних рослин та фауни безхребетних і хребетних тварин.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry