Бур’яни «спалюватимуть» лазером

Фахівці з Німеччини працюють над розробкою прототипу для цілеспрямованого контролю над бур'янами в сільському господарстві за допомогою лазерної технології.

Лазерний центр Ганновер (LZH) та компанії LASER на замовлення в Бургдорфі та IPG Laser в Бербаху поєднають методи оптичного виявлення бур’янів та боротьби з бур’янами на основі лазерних матеріалів.

Лазерне випалювання бур’янів характеризується тим, що випромінювання може бути спрямоване швидко і точно на окремі вибрані рослини, і при цьому не впливати на культуру або тварин, які можуть знаходитися поруч.

В рамках підготовки Німеччини до повної заборони гліфосату вже в 2023 році, ця технологія допоможе знизити залежність від використання хімічних засобів захисту рослин.

Враховуючи важливість розвитку проекту NUBELA Німецький Федеральний Екологічний Фонд (DBU) планує виділити близько 315 тис. євро фінансової допомоги.

Крістіан Маркс, керівник проекту NUBELA зазначив, що спочатку розроблятиметься промисловий демонстратор, після його випробування буде надаватися доступ до різноманітних компаній. За його словами, основна увага приділяється розробці надійної лазерної системи. Разом із наявними датчиками та системами, такий демонстратор може бути використаний на оброблюваних ділянках уже найближчим часом.

Інфоіндустрія за матеріалами agrarheute.com