Чому дорожчає молочна продукція?

Минулого тижня закупівельні ціни на молоко продовжували зростати. Найбільше в ціні додала сировина першого класу. Ціни на полицях магазинів також зросли від 90 копійок до гривні і більше. Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

Станом на 27 січня середня ціна одного літра молока 2,5% жирності у пляшці не змінилася у ціні, в порівнянні із попереднім тижнем та коштувала 23,83 грн. Значно зросла ціна масла (82% жирності)  та сиру. Масло за тиждень подорожчало на 92 копійки – до 167,46 грн/кг, а сир – на 2,78 грн – до 158,51 грн\кг. Крім того активно продовжує дорожчати йогурт – плюс 1,12 гривень цього тижня – 49,03 за кг. Фактори формування цін на молочні продукти залишаються традиційними. Найперше, це зростання вартості сировини, через все ще низьку її пропозицію на ринку, попит зі сторони виробників масла та сирного продукту (які працюють здебільшого на експорт за досить вигідними на даний час цінами) та зростання собівартості через девальвацію.  За підсумками останнього моніторингу від 24 січня середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку зросла ще на 2 копійки та склала 9,43 грн/кг. Найвищу ціну за таке молоко пропонують на Сумщині – 10,10 грн/кг, а найнижчу – на Волині – 8,40 грн.

Ціна на молоко вищого ґатунку також додала в ціні дві копійки – до 8,85 грн/кг. Максимальну середню ціну за нього платили у Полтавській області – 9,73 грн., а найнижчу – у Луганській – 8 грн. Найбільший стрибок цього тижня продемонструвала ціна на молоко першого ґатунку — +7 копійок – 8,62 грн. На Київщині за нього платили найвищу ціну – 9,50 грн, а найнижчу – у Львівській – 7,20 грн.  Як ми вже зазначили значний вплив на формування ціни на молоко справляє девальвація гривні, яка впливає на удорожчання складових собівартості. Хоча й за останній тиждень курс долара НБУ щодо гривні опустився на 46 копійок та становить 27,21 грн/дол. Та все ж, як показує практика, ціни «не відкочуються» назад. В той же час, ціни на дизпаливо за тиждень зросли в середньому на 16 копійок – до 21,65 грн. На наступному тижні ми очікуємо росту цін на молоко в закупівлі в межах 2-5 копійок. На полиці все ще буде дорожчати масло та йогурти.

Інфоіндустрія