Дайджест земельного законодавства — підсумки грудня 2015 року

Земельний союз України пропонує огляд основних змін у земельному законодавстві, які відбулися у грудні 2015 року.

 

1. Законодавчі акти у сфері земельних відносин

09 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 10 листопада 2015 року № 767-VIII «Про внесення змін до розділу X “Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель».

Законом продовжено мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 01 січня 2017 року.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 8 грудня 2015 року № 862-VIII «Про внесення зміни до Земельного кодексу України щодо удосконалення механізму передачі земельних ділянок, відчужених для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».

Законом внесені зміни до статті 122 Земельного кодексу України, надавши повноваження органам, які прийняли рішення про викуп земельних ділянок для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, передавати такі земельні ділянки у власність чи користування.

 29 грудня 2015 року набрав чинності від 10 грудня 2015 року № 888-VIII Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг».

Законом, зокрема, спрощена процедура отримання інформації з Державного земельного кадастру. При цьому, право на надання такої інформації матимуть посадові особи органів місцевого самоврядування, в тому числі і адміністратори центрів надання адміністративних послуг. Інформація з Державного земельного кадастру надаватиметься також в електронній формі, в першу чергу нотаріусам і державним реєстраторами речових прав, що дозволить забезпечити швидке та комплексне надання ними послуг.

Закон набрав чинність, крім:

– пункту 2, підпункту 1 пункту 4, пункту 7 (крім абзацу другого підпункту 4 цього пункту) розділу I цього Закону, які набирають чинності з 1 березня 2016 року;

– пункту 1, підпункту 2 пункту 4, пунктів 5, 6, 10 розділу I цього Закону, які набирають чинності з 4 квітня 2016 року.

01 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України від 26 листопада 2015 року № 834-VIII “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».


01 січня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 50 Закону України “Про землеустрій” щодо спрощення процедури виготовлення проектів землеустрою для відведення земельних ділянок» від 8 грудня 2015 року № 863-VIII.

 

Законом внесені зміни в абзаці десятому частини третьої статті  50 Закону України “Про землеустрій”,  виклавши його в такій редакції:
«копії правовстановлюючих документів на об’єкти нерухомого майна для об’єктів будівництва III-V категорії складності, які розташовані на земельній ділянці».

2. Акти органів виконавчої влади у сфері земельних відносин

 

25 грудня 2015 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» № 1127.

Постановою затверджені:

Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;

Порядок доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Встановлено розмір плати за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно:

за надання інформації у паперовій формі — 0,025 розміру мінімальної заробітної плати;

за надання інформації в електронній формі — 0,0125 розміру мінімальної заробітної плати;

за надання інформації адвокатам, нотаріусам та їх помічникам (під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва) шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно — 0,04 розміру мінімальної заробітної плати.

Плата за надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно справляється у відповідному розрахунку від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому така інформація отримується, округлюється до гривні та зараховується до державного бюджету у порядку, встановленому Бюджетним кодексом України.

Набрання чинності 01.01.2016.

25 грудня 2015 року прийнято Постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розгляду скарг у сфері державної реєстрації» № 1128.

 

Постановою затверджений Порядок розгляду скарг у сфері державної реєстрації, який визначає процедуру розгляду відповідно до Законів України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації, територіального органу Мін’юсту, що здійснюється Мін’юстом та його територіальними органами.

Набрання чинності 01.01.2016.

25 грудня 2015 року прийнято Розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» № 1395-р.

З метою створення зручних та доступних умов для реалізації юридичними і фізичними особами права на одержання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та громадських формувань і ґрунтуючись на принципі безперервності під час виконання завдань з децентралізації, Міністерство юстиції зобов’язано забезпечити безперебійну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Набрання чинності 01.01.2016.

Инфоиндустрия

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry