До Гройсмана звернулися з проханням прибрати «смотрящих» із Держгеокадастру

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про відсторонення виконуючого обов'язки голови Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Олега Цвяха від посади у зв'язку з інформацією про наявність так званих "смотрящіх" з земельних питань, а також про початок розслідування Генеральною прокуратурою і Національним антикорупційним бюро.

Про це голова уряду заявив на засіданні Ради регіонального розвитку в Києві після того, як представник однієї з районних адміністрацій озвучив прохання «прибрати смотрящіх» від Держгеокадастру. «Я уважно вислухав інформацію про «смотрящіх», і, за великим рахунком, я думаю, що на цьому зупинятися не треба. Я думаю, що все, що ми почули, мало бути абсолютно чітким предметом розслідування, і не просто когось кудись забрати, треба когось кудись посадити, і потрібно посадити до в’язниці. Тому я пропоную кілька важливих кроків. Шановні, які аплодували — я чекаю від вас до кінця дня конкретні факти, конкретні прізвища тих, хто є «смотрящім» у ваших районах та областях. І я просив би сьогодні це мені надати», — сказав Гройсман.

«Позиція друга — пан Цвях, з цієї хвилини ви відсторонені від виконання своїх обов’язків. Завтра я звернуся до Генеральної прокуратури і Національного антикорупційного бюро з тим, щоб ініціювати провадження проти вас, проти всіх ваших керівників районних управлінь, розслідувати, і ви будете сидіти. Вам ніхто не давав права, ніхто. «Смотрящіє» залишилися в далекому 2013 році», — зазначив прем’єр.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко, який був присутній на засіданні Ради, підкреслив, що повністю підтримує позицію прем’єр-міністра. «Повністю підтримую прем’єр-міністра», — сказав голова держави.

ІЦ УАК за матеріалами УНІАН.

Інфоіндустрія