Три удари, що підірвали позиції яблук

“Нинішній плодово-ягідний сезон має низку особливостей: відкрився досить рано, ранні кісточкові дозріли на три-чотири тижні раніше, в кінці червня ми побачили на полицях магазинів перші сливи, чого раніше не було”, – так прокоментувала ситуацію на плодоовочевому ринку країни керівник проекту Інфо-Шувар Тетяна Гетьман в інтерв’ю AGRO.FM Також дуже рано, вже у квітні, розпочався ягідний сезон. Але критична маса полуниці вийшла на ринок в середині травня і це підкосило позиції яблук, які зберігалися у сховищах України. Так, це дві різні позиції. Але вони впливають одна на одну. Зазвичай яблучний сезон закінчується тоді, коли на ринок виходить полуниця, яка заважає продавати яблука, бо споживачі з нетерпінням чекають на момент, коли з’являється новий смак, свіжий вітамінчик. Як правило, це траплялося на початку червня. Але цього року – ще у квітні. Отже, це був перший удар.

Але був іще й другий. Тетяна Гетьман нагадала, що 2017 рік був щодо цього продукту відносно неврожайний, тому всі чекали на нього рекордно високу ціну – один долар чи євро за кг в кінці сезону. В попередньому році саме в квітні почала зростати ціна, тому цього року фермери тримали яблука, як мовиться до останнього. Але так і не дочекавшись «золотої» ціни, вимушені були відкривати сховища, бо гостро потребували обігових коштів, щоб почати роботу в садах.

На ринок вийшло дуже багато яблук, внаслідок чого ціна обвалилася. Зараз цей продукт на гуртових ринках продається за такою ж ціною, за якою закладалися на зберігання восени. Тобто виробники зазнали серйозних збитків. Хоча якщо аналізувати ціни за весь яблучний сезон, то середня ціна була, як мінімум на 30% вища від попереднього, але не всі на цьому заробили, бо зробили помилку, вирішивши тримати яблука до останнього, не очікуючи, що так рано вийдуть на ринок ягоди. Для порівняння: яблуко Голден в жовтні 2017-го закладалося в сховища по 7-10 грн/кг, приблизно за цією ж ціною можна знайти це яблуко на гуртових ринках України.

І останнє: минулорічні яблука раніше очікуваного періоду зустрілися з плодами нового врожаю.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry