Фінансова потреба аграріїв Сумщини для проведення весняних польових робіт перевищує торішню на 14,2%

Погодно-кліматичні умови цього року дозволили аграріям Сумщини значно раніше, порівняно з минулим роком, розпочати комплекс весняно-польових робіт. Проте запаси вологи менші порівняно з минулим роком, спостерігається тенденція до зниження її запасів.  Її рівень метровому шарі за результатам третьої декади березня становить 160 мм проти торішніх 180-200 мм.Практично завершено підживлення озимого ріпаку. Обстеження посівів озимих зернових культур свідчить, що в доброму та задовільному стані знаходиться 162,1 тис. га (89%), в слабкому та зрідженому стані – 20,2 тис. га (11%). Крім того, сходи озимого ріпаку перебувають у доброму та задовільному стані на площі 14,6 тис. га (89%), слабкому та зрідженому – 1,8 тис. га (11%).

Як повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Сумської облдержадміністрації Олександр Маслак, в структурі посівних площ відбулися незначні зміни, коливання в бік тих чи інших культур становить не більше 1-2 відсотків. Під ярі культури цього року відведено  449 тис га, в тому числі під кукурудзу  – 352 тис га, що на 9 тис га менше, ніж минулому сезоні.

Техніка підготовлена повністю, бензином аграрії забезпечені на 85%, пальним – на 75%, мінеральними добривами – на 95%. Загальна фінансова потреба аграріїв на виконання всього комплексу весняних польових робіт становить 6,2 млрд гривень, це на 14% більше торішнього показника. Потреба в залучених коштах – 10%, із них п’ята частина – банківські кредити, решта – товарні кредити. Дефіцит кадрів залишається протягом останніх років незмінним – 5-6%, в основному не вистачає інженерних, агрономічних кадрів.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry