Фітофаги на посівах

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 29 березня 2019 року.У степових, лісостепових, подекуди поліських областях в озимих зернових після стерньових попередників, за чисельності 0,2-1, осередково 2 екз. на кв.м дохарчовуються личинки хлібної жужелиці та гусениці озимої совки. Ними пошкоджено 2-10% рослин. Личинки хлібної жужелиці знаходяться переважно в другому та третьому віці (25-75%), тому період пошкодження посівів фітофагом триватиме. За прохолодної погоди звітного періоду злакові блішки, цикадки мляво заселяли та пошкоджували посіви озимих зернових культур у південних областях. У Степу на 12-65% обстежених площ озимих культур, переважно з країв полів, за чисельності 0,2-1, макс. 2 екз. на кв.м піщаним мідляком пошкоджено до 1% рослин.
Захист озимих зернових за надпорогової чисельності хлібної жужелиці (ЕПШ 3- 4 екз. на кв.м) та вищевказаних фітофагів здійснюється через обприскування посівів дозволеними інсектицидами на основі діючих речовин: альфа-циперметрин,
лямбда-цигалотрин + тіаметоксам, хлорпірифос + циперметрин.
У Степу клоп шкідлива черепашка знаходиться в місцях зимівлі чисельністю 0,4-3, макс. 4-6 екз. на кв.м (Дніпропетровська, Кіровоградська обл.). Надалі за прогрівання листяної підстилки до 10-12ºС повсюди клопи переміщуватимуться на її поверхню.
В Одеській області посіви озимого гороху (фаза розвитку культури 3-5 пар листків) заселяють жуки піщаного мідляка. Ними на 5% обстежених площ за середньої чисельності 0,5-1 екз. на кв.м пошкоджено 1% рослин. У південних, подекуди центральних областях в теплі сонячні дні відростаючі багаторічні трави заселяють та пошкоджують жуки бульбочкових довгоносиків, кравчика головача та піщаного мідляка.
Посіви озимого ріпаку осередково в Вінницькій, Запорізькій, Львівській, Одеській, Миколаївській, Хмельницькій областях заселяють ріпаковий листкоїд, стебловий прихованохоботник, у Львівській, Кіровоградській, Миколаївській, Чернівецькій – хрестоцвіті блішки, за чисельності 2-5 екз. на кв.м. В крайових смугах полів відмічено піщаного мідляка (Миколаївська обл.). За надпорогової чисельності шкідників проводять обприскування посівів.
За попередніми результатами перезимівля шкідників плодового саду пройшла задовільно. Загибель зимового запасу яблуневої плодожерки складає 12-20%, яблуневої молі – 10-15%, листокруток – 15-17%, яблуневого пильщика – 12-15%.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry