Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин

Опубліковано інформацію про фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 30 листопада 2018 року.Протягом звітного періоду утримувалась хмарна морозна погода.Опади відмічалися у вигляді дощу, снігу та мряки. Частими були серпанки та іній, в окремі дні відмічалися сильні тумани, ожеледь, місцями поземок.
У лісостепових та поліських областях у добре розвинених посівах озимих зернових та ріпаку спостерігається підвищення чисельності мишоподібних гризунів, які продовжують мігрувати з лісосмуг, узбіч доріг, неорних земель та багаторічних трав у пошуках соковитого корму, де на гектарі нараховується 1-3, макс. 4-5 (Вінницька, Волинська, Київська обл.) жилих колоній, у кожній з яких 2-6 жилих нір. У степових областях чисельність гризунів коливається в межах 1-4 колоній на гектарі та 2-4 жилих нори в кожній.
Повсюди на 20-100% багаторічних трав, садах, незораних площах після просапних культур, неугіддях, інших природних стаціях кількість мишоподібних гризунів обліковували по 2-5, макс. 6-8 (Вінницька, Волинська,
Житомирська,Запорізька, Київська, Львівська, Рівненська, Тернопільська обл.) жилих колоній на гектарі у кожній по 5-11 жилих нір.

У Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях на незораних після збирання врожаю полях зростає кількість курганчикової миші, яка зелені майже не споживає, а харчується насінним кормом із культурних та диких злаків. Висота курганів становить від 20 до 70 см, ширина до 1 метра в кількості 2 курганчика на 1 га.
За даними Вінницької, Кіровоградської, Херсонської, Чернівецької СЕС видовий склад гризунів становить: полівка звичайна та гуртова – 75%, курганчикова миша – 12%, польова миша – 4%, лісова миша – 4%, малютка, хатня – 5%. За статевим складом самки становлять 55%, самці 45%. Вагітні самки становлять 7,1%, самки, що годують 3,6%. Середня кількість ембріонів на самицю становить 4-5, що свідчить про значний потенціал їх до масового розмноження і шкідливості. 41% популяції гризунів становлять молоді особини. Враховуючи погодні умови, наявність достатньої кормової бази, високий потенціал розмноження мишоподібних, чисельність шкідника буде надалі збільшуватися і, у разі відсутності захисних заходів, становити серйозну загрозу посівам озимини.
Захисні роботи в озимих культурах та інших стаціях слід продовжувати за наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі, застосовуючи головним чином хімічні та біологічні засоби. До них відносяться препарати хімічної групи родентицидів. Значну частку серед препаратів становлять ті, що мають діючу речовину бродіфакум. Препарат із дозою 0,05% використовують, як правило, для знищення мишей та полівок на посівах зернових культур, багаторічних трав, соняшнику тощо.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry