Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин

Лабораторним аналізом рослин озимини, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників багатьох хворобВідбір монолітів озимих культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, проведеними спеціалістами управлінь фітосанітарної безпеки засвідчують високу життєздатність рослин озимих пшениці, ячменю та озимого
ріпаку. Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущіння. У більшості зразків зрідженість не перевищує 10%. Рослини озимих мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин становить 97%, загиблих – 0-3% (Вінницька, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Черкаська, Чернігівська обл.). Лабораторним аналізом рослин озимини, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей, інших хвороб.
За відновлення вегетації відбуватиметься зараження рослин вищевказаними хворобами.

Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

Лабораторною фітоекспертизою насіння ярих пшениці, ячменю, вівса, кукурудзи, гороху, сої виявлено зараженість його збудниками альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, плісені в межах 2-10%. Такий насіннєвий матеріал, за 2-3 тижні до сівби, слід обов’язково протруїти препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.
Перевіркою насіннєвого, продовольчого та фуражного зерна в зерносховищах усіх форм власності виявлено 10-74% його засміченого комірними шкідниками, зокрема комірними довгоносиками, борошноїдами, великим борошняним хрущаком, кліщами, гороховим зерноїдом тощо за чисельності 2-7 екз на 1 кг зерна. Тому, контроль за станом збереження зерна та зернопродуктів варто проводити постійно і в разі виявлення живих комірних шкідників приступити до обеззаражування збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами відповідно до діючої рекомендації.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry