Глобальні зміни клімату – не привід для зменшення обсягів сільгоспвиробництва

Якщо японці створили свого часу економічне диво, то ізраїльтяни – аграрне. Застосувавши найсучасніші технології, вони досягнули у своїх безводних пустелях небувалої сільськогосподарської продуктивності. Чи це не приклад для нас, українців? Причому в ізраїльтян треба вчитися не лише технологіям, а й ставленню до землі, води, до людей, які на них працюють.26 липня в Інституті економіки та прогнозування НАН України відбувся українсько-ізраїльський науково-практичний симпозіум на тему «Соціоекономічна модернізація сільського господарства – ринок ідей для України».

Учасників зібрання привітали директор інституту, академік НАН Валерій Геєць, який наголосив на важливості співпраці українських та ізраїльських науковців а аграрній сфері, та директор україно-ізраїльського Інституту стратегічних досліджень ім. Голди Меїр Альберт Фельдман.

Альберт Олександрович згадав про основну проблему світового аграрного виробництва – глобальне потепління та його наслідок – опустелювання сільгоспугідь. Однак досвід його країни свідчить: глобальні зміни клімату не є приводом для зменшення обсягів сільгоспвиробництва. Всі загрози, які з цим пов’язані, можна обійти з точки зору ізраїльської науки.

–Ізраїль перебуває в набагато складнішій кліматичній зоні, ніж Україна, а тому вимушений докладати більше зусиль, щоб забезпечити збір адекватного врожаю, – говорив Альберт Олександрович, – однак в обох країн може бути спільний тренд – перехід від сільського господарства до аграрної індустрії, і в цьому плані Ізраїлю є чим поділитися з українськими колегами. Завдання інституту полягає у створенні майданчика спілкування між українськими сільгоспвиробниками та ізраїльськими аграрними технологами. Цьому сприятиме і новостворене громадське об’єднання «Національна аграрна ініціатива».

Доктор економічних наук, член-кореспондент НАНУ, завідувач відділу економіки і політики агарних перетворень Олена Бородіна поділилася своїми думками з приводу проблеми соціекономічної модернізації українського сільського господарства. Доктор економічних наук, член кореспондент НААНУ Ігор Прокопа охарактеризував ситуацію, в якій перебувають малі аграрні виробники на передодні ідентифікації та підтримки, доктор економічних наук Ольга Попова зупинилася на проблемі соціально-екологічної відповідальності господарювання на землі, кандидат економічних наук, старший науковий співробітник Інституту Оксана Риковська поділилася своїми враженнями від перебування в Ізраїлі, де вивчала інноваційні підходи до поєднання аграрного та сільського розвитку.

Голова Аграрної партії України Віталій Скоцик говорив про необхідність створення політичного інструменту втілення нових аграрних стратегій та технологій.

Представники ізраїльських компаній презентували найсучасніші технології у кількох аграрних сферах.

Arbel – технології переробки молока; Eshet Elion – електронно-оптичні сортувальні машини та інноваційні системи санітарії; NaanDanJain Mottes – системи крапельного зрошення; TAP – метод гідропоніки для вирощування сільськогосподарських рослин; Taranis – інтелектуальне сільське господарство.

Олександр Карпенко.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry