Головна проблема картоплярів Донеччини — відсутність сортозаміни

За підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку» сільгосппідприємства «Елвіко-Гігант» і «Агріко Україна» спільно заклали цієї весни декілька демонстраційних майданчиків, щоб визначитися, які сорти найкраще адаптовані до кліматичних умов та показують найбільшу продуктивність у східних регіонах. 8 серпня 2018 року в с. Костянтинопольське (Донецька область Мар'їнський р-н) на демонстраційних ділянках агрофірми «Елвіко-Гігант» фермери мали змогу на власні очі оцінити, які з представлених сортів картоплі класу «еліта» найкраще почуваються у місцевих умовах, а також дізнатися про найсучасніші світові тенденції у технології вирощування цього продукту. Своїм досвідом ділилися спеціалісти однієї із провідних компаній, що займаються вирощуванням та збутом картоплі в Україні – ТОВ «Агріко Україна».

У результаті експерименту, найкраще показали себе сорти Рів’єра, Пікассо і Курода. Крім них, на ділянці були закладені ще 7 сортів: Арізона, Еволюшн, Воларе, Есмі, Констанс, Мадлен, Рудольф.

«Ми хочемо ознайомити фермерів із найбільш продуктивними сортами картоплі та поширити провідний досвід ТОВ «Агріко Україна». Розумний підхід до менеджменту ґрунтів, який включає регулярне тестування родючості і правильний підбір добрив, диверсифікація сортів та сучасні технології вирощування допоможуть суттєво збільшити прибутки аграріїв,» — упевнений Микола Гриценко, керівник напрямку розвитку аграрних ринків проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку».

Починаючи з 2014 року, у зв’язку з військовими діями, на території Донецької та Луганської областей припинилася планова сортозаміна та сортооновлення посадкового насіннєвого матеріалу картоплі як в спеціалізованих, так і в середніх і малих сільськогосподарських підприємствах. На даний час у східному регіоні відсутні сертифіковані виробники насіннєвого матеріалу картоплі та не проводяться випробування нових сортів на предмет їх адаптації до ґрунтово-кліматичних умов. Враховуючи значення картоплі для населення регіону, надзвичайно-важливим є пошук джерел та каналів забезпечення виробників картоплі східних областей високоякісним насінням стресо- та засухостійких сортів картоплі, поширення інформації про технологічні  інновації і ситуації в картопляній галузі. Через це проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» підтримав обмін досвідом між ТОВ «Агріко Україна» і АФ «Елвіко-Гігант» та спів-фінансував регулярні консультації експертами місцевих виробників картоплі упродовж всього сезону.

Інфоіндустрія