Ґрунтові гербіциди як невід’ємний елемент технології вирощування сої

Соя – одна з небагатьох культур, яка характеризується тривалим гербокритичним періодом (45-50 діб). І високий рівень забур’яненості в цей період може призвести в подальшому до втрат врожаю на рівні 30-50%, залежно від специфіки погодних умов року, агротехніки та культури землеробства господарства. Тому на початкових етапах органогенезу дуже важливо забезпечити їй достатню кількість вологи, елементів живлення та світла, до яких культура дуже вибаглива.

«Одна з умов отримання щедрого врожаю сої – висівати її у чисте, звільнене від бур’янів поле, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Також потрібно застосовувати ґрунтові гербіциди до появи сходів культури. Ці агротехнічні прийоми дозволяють відтермінувати появу бур’янів, і відповідно, забезпечують сприятливе середовище для росту і розвитку сої. Тому гербіцидний захист є невід’ємною частиною будь-якої технології вирощування цієї культури».

Як для до-, так і післясходового контролю бур’янів Олександр рекомендує застосовувати Селефіт Екстра у нормі 2,5 л/га (прометрин, 400 г/л + метрибузин, 100 г/л). Комбінування двох діючих речовин із різних хімічних класів надійно захищає культуру та забезпечує контроль широкого спектру дводольних та деяких злакових видів бур’янів, зокрема амброзії полинолистої, лободи (види), підмаренника чіпкого, гірчаків (види), елевзини індійської, пасльону чорного, переліски однорічної та інших.

Гербіцид поглинається як кореневою системою, так і проростками бур’янів. Механізм дії полягає у блокуванні процесу фотосинтезу через зв’язування електронів; припиняється виробництво білків, які є структурними елементами стінок клітин, внаслідок чого ріст бур’янів призупиняється, і вони гинуть.

Максимальна тривалість захисної дії препарату досягається за сприятливих погодних умов (достатня кількість вологи в ґрунті, температурний режим від +12˚С). Крім того, за достатнього рівня зволоження Селефіт Екстра не потребує заробки в ґрунт.

Якщо ж у посівах переважають однорічні злакові види бур’янів, для розширення спектру дії варто застосувати Тізер, 2,0 л/га (пропізохлор, 720 г/л).

 

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби компанії «UKRAVIT»

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry