Хімічний захист рослин – варто чи ні?

Забезпечити виробництво конкурентоспроможної, високоякісної сільськогосподарської продукції є в наш час чи не найголовнішим завданням сучасного рослинництва. Вирішити це завдання, не впроваджуючи сучасні технології вирощування сільгоспкультур, не можливо. Захист рослин є одним з основних елементів таких технологій.
Зниження кількості механічних обробок ґрунту, перехід до «нульової» технології землеробства, особливо в перші роки може суттєво прискорити  розвиток багатьох шкодочинних організмів, а це, в свою чергу, може негативно позначитися на врожайності та якості продукції.
У середньому втрати врожаю тільки зернових культур від шкідників, хвороб і бур’янів можуть досягнути 25-30% валового збору зерна, а втрати у вмісті клейковини від кореневої гнилі, іржі, борошнистої роси, клопа-черепашки, попелиці, трипсів, сягають  2,5-10%. Тому, безперечно, захист рослин є найдоступнішим, економічно доцільним шляхом зростання врожайності сільськогосподарських культур.
Для надійного контролю шкідників, хвороб і бур’янів в кожному господарстві необхідно організувати систему інтегрованого захисту рослин, головними елементами якої є:

  • організація постійного спостереження за розвитком шкодочинних організмів;
  • фітоекспертиза насіннєвого матеріалу;
  • проведення сортозміни та сортооновлення, використання стійких сортів;
  • застосування агротехнічних методів боротьби з шкідниками, хворобами та бур’янами, шляхом введення сівозмін та оптимізації мінерального живлення;
  •  застосування біологічного захисту рослин (внесення біопрепаратів);
  • науково обґрунтоване використання хімічних препаратів.

Високих результатів від впровадження хімічного захисту рослин можна досягти тільки при проведенні постійного моніторингу найбільш шкідливих хвороб, шкідників та бур’янів. На підставі даних спостережень визначають збиток і роблять висновок про необхідність проведення захисних заходів. В результаті правильного підбору препаратів, скорочення невиправданих хімічних обробок можна додатково отримати економію 50-400 грн./га. Так, застосування гербіцидів, на основі визначення засміченості посівів на кожному полі, дозволяє в 1,5-2 рази збільшити ефективність хімічної обробки.

При застосуванні пестицидів важливо дотримуватися технології проведення хімічних обробок. Наприклад, обробка штанговими обприскувачами дає найкращий ефект, якщо проводити її вранці з 4 до 9 год, або ввечері з 18 до 22 год при безвітряної погоди або при швидкості вітру не більше 5 м/с, а використання жорсткої чи холодної води може на 15-45 % знизити ефективність внесення пестицидів.

Тільки чітко дотримуючись технології дає найбільшу економічну віддачу від застосування хімічного захисту рослин. При цьому кожна вкладена на захист рослин гривня дозволяє додатково отримати продукції на 3-4 грн.

Обираючи постачальника засобів захисту рослин, важливо не потрапити на шахраїв, адже пропозицій на ринку чимало і зорієнтуватися сільгоспвиробнику дуже важко. Саме тому купувати потрібно у надійних постачальників.

Інтернет-магазин «Агрономич» хоч і не так давно працює на ринку, але вже встиг зарекомендувати себе як надійним партнером сільгоспвиробника. Магазин  працює в усіх сегментах аграрного ринку, незалежно від об’єму земельного банку (від 1 га), пропонує товари  тільки від офіційних та перевірених товаровиробників, організовує  доставку товару в будь-який регіон України незалежно від об’єму. agronomych.com

За детальнішою інформацією звертайтесь за контактами:

номер тел: +380504800880

.

Інфофіндустрія

 за матеріалами agronomych.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry