Хвороби рослин на українських полях

Для третьої декади травня була характерною мінлива погода з коливанням температурного режиму – від прохолодних днів на початку до жарких в кінці декади, однак зміна погодних умов не мала негативного впливу на загальний стан сільськогосподарських культур.У західних та північних областях сильні зливові дощі ущільнили ґрунт, що ускладнило його обробіток та появу сходів пізніх культур. У центральних, східних і північно-східних областях запаси вологи в ґрунті були достатніми. У південних за рахунок опадів покращилось волого забезпечення посівів.

Озима пшениця, озимий ячмінь перебувають у фазах – колосіння – початок цвітіння, в південних областях – початок молочно-воскової стиглості, озимий ріпак – кінець цвітіння – формування насіння; ярий ячмінь, яра пшениця – трубкування – прапорцевий лист; горох – п’ятий – шостий листок – початок цвітіння, в південних областях – утворення бобів; соняшник – три – чотири пари листків; цукровий буряк – дві – три пари справжніх листків; кукурудза – три – чотири листки; соя – 1-2 трійчастий листок; плодові – ріст зав`язі. Фазовий розвиток озимих і ярих зернових колосових культур проходить на 1-1,5 тижні раніше середньобагаторічних строків.

Повсюди в посівах зернових колосових культур погодні умови сприяли розвитку грибкових хвороб, зокрема борошнистої роси, септоріозу, бурої листкової іржі, темно-бурої, сітчастої плямистостей, кореневих гнилей, гельмінтоспоріозу, осередково ринхоспоріозу, піренофорозу, інших хвороб, якими уражено 2-18, подекуди в господарствах Закарпатської, Київської, Миколаївської, Черкаської та інших областей 20-45% рослин (борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз). У господарствах Закарпатської та Чернігівської областей у посівах вівса триває розвиток червоно-бурої плямистості, якою охоплено до 6% рослин. Осередково в господарствах Закарпатської області за неякісного проведеного протруєння насіння
в посівах озимого та ярого ячменю відмічено розвиток летючої сажки. За наростання розвитку хвороб листя, а також у разі загрози одночасного розвитку хвороб колоса посіви обприскують рекомендованими фунгіцидами.

Осередково в господарствах Полтавської області відмічено розвиток кореневих гнилей та гельмінтоспоріозу, якими уражено до 3% рослин.

Подекуди бобові уражені кореневими гнилями, фузаріозом, пероноспорозом, аскохітозом. Проти хвороб та в разі наростання чисельності фітофагів посіви гороху і сої захищають рекомендованими препаратами. Багаторічні трави скошують на зелений корм та оперативно вивозять з поля.

У господарствах Кіровоградської, Луганської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської областей 1-3% рослин охоплено пероноспорозом, фомозом, осередково альтернаріозом. У Львівській області до 4% рослин охоплено чорною плямистістю.

Повсюди в посадках картоплі відмічено ураження рослин фітофторозом та альтернаріозом.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry