Хвороби знищили 40% урожаю горіхів в Грузії

Грибкові хвороби знищили майже 40% врожаю горіхів у Грузії. Через низьку якість цьогорічних горіхів на ринку тримається низька закупівельна ціна.

У минулому році фермери Грузії зіткнулися із проблемою мраморного клопа, що знищив значну частину врожаю горіхів. У цьому році, завдяки активним діям Міністерства сільського господарства, їх стало значно менше. Незважаючи на це, ситуація в горіховому бізнесі залишається складною.

За словами місцевих фермерів, на сьогоднішній день шкода, що наноситься клопами, становить не більше 3-4% від показника минулого року, зате значно збільшилась кількість грибкових захворювань.

Проблеми фермерам створюють і роботи із  обробки  посівів (насаджень) засобами захисту, які веде Мністерство сільського господарства. У цьому процесі задіяна велика кількість техніки і площа оброблених земель зростає, однак для отримання бажаного ефекту — знищення клопів — потрібна і участь самих фермерів — в результаті багатьом доводиться обробляти землю додатково, за свій рахунок. З урахуванням того, що грошей у населення на придбання препаратів та техніки немає, мало хто може обробити свою землю сам. Відповідно, значна частина посівів горіхів залишається необробленою.

Інфоіндустрія

за матеріалами kurkul.com