«Інститут здоров’я рослин» працює над збереженням навколишнього середовища

Розробка шляхів регенерації земель та інших природних ресурсів, подолання світової продовольчої кризи і перехід до раціональних моделей виробництва – основи сталого розвитку України, над якими сьогодні працюють в «Інституті здоров’я рослин».

Про це 14 вересня під час Міжнародного екологічного форуму «Екологія: сучасний стан, завдання, виклики та пошук нових можливостей  збереження навколишнього середовища» розповів старший науковий консультант Інституту Володимир Малиновський.

«В Інституті вивчають вплив діяльності людини на рослини, ґрунт, мікробіоту і навколишнє середовище та розробляють рекомендації зі збереження і відновлення природних ресурсів. За результатами цих досліджень, ми створюємо новітні препарати та формуляції, які, з одного боку, зменшують витратну частину виробництва сільськогосподарської продукції, а з іншого – знижують негативні впливи на екологію України», – пояснив вчений.

Такі дослідження можливі завдяки формату роботи Інституту «Зелена хімія». Це – принципово новий підхід у сфері хімічних досліджень, який передбачає мінімізацію використання шкідливих компонентів і синтез хімічних речовин з поновлювальної сировини.

За словами засновника «Інституту здоров’я рослин» Віталія Ільченка, одним з векторів сталого розвитку не лише для України, але й для всього  світу є подолання продовольчої кризи. Тому особлива увага в Інституті приділена дослідженню аеропоніки.

«Аеропоніка – це перспективний напрямок, який передбачає вирощування культур без ґрунту. В умовах забрудненості екології, вичерпності ресурсів та підвищення рівня споживання аеропоніка може стати основним способом подолання світової продовольчої кризи вже у найближчому майбутньому», – відзначив Віталій Ільченко.

Детальніше про напрямки діяльності «Інституту здоров’я рослин» гості і учасники форуму могли дізнатися, відвідавши експо-зону Інституту та поспілкувавшись з ученими.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби компанії “Укравіт”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry