Інституту картоплярства НААН — 50 років

В Інституті картоплярства Національної академії аграрних наук відбулося урочисте зібрання з приводу 50-річного ювілею установи. З річницею колектив привітав Президент НААН Ярослав Гадзало.

Він наголосив на стратегічному значенні роботи колективу для розвитку наукового потенціалу картоплярства в Україні. Попри складнощі та фінансування на рівні 50% від потреб, інститут повністю виконує вимоги виробництва та забезпечує аграріїв якісними сортами. Відтак близько 70% сортів у Державному реєстрі належить саме Інституту картоплярства. На сьогодні установа зареєструвала 57 сортів, останні з яких мають комплексну стійкість до хвороб і шкідників.
«Для нашої держави картопля — це другий хліб. Переважну більшість культури вирощують у приватному секторі, і ви розумієте, наскільки складно давати можливість фермерам робити сортооновлення, отримувати хороші урожаї стійкої до хвороб та гарної за смаковими якостями картоплі. Незважаючи на всі складнощі, інститут ці вимоги виконує», — сказав Ярослав Гадзало.
Президент НААН також високо оцінив досягнення інституту у вирощуванні безвірусного посадкового матеріалу, наголосивши на необхідності посилити співпрацю з дрібним і середнім аграрним бізнесом, а також довести до максимуму ефективність використання земельних ресурсів. «Перспектив для розвитку достаньо і я впевнений в успішності подальшої роботи інституту. Мені залишається тільки привітати творчий колектив з таким важливим ювілеєм і запевнити, що Президія академія поруч з вами у будь-якій ситуації», — додав Ярослав Гадзало.

Інфоіндустрія

за матеріалами прес-служби НААН