Кліматичні зміни набирають обертів, а комахи поширюються по всьому світу

В даний час стає все більш очевидним, що зміна клімату впливає практично на всі аспекти життя, і одним тривожним виміром є зростання кількості комах-шкідників, які становлять загрозу для продовольчої безпеки, особливо в країнах, що розвиваються, таких як Індія.

Життєво важливе значення для екосистем і людей – комахи запилюють посіви і квіти, забезпечують їжу для організмів вищого рівня, підтримують рівновагу в екосистемах, допомагаючи переробляти речовини в грунті. Проте вони також шкодять  18% і 26%  сільськогосподарських культур, вироблених у всьому світі, що становить 470 мільярдів доларів США.

Найбільша частка втрат відбувається в польових умовах, до збору врожаю. При підвищенні температур ці втрати, ймовірно, зростатимуть. Індія постраждає. Незважаючи на те, що країна має лише 2% земної площі світу, на її території поширені близько 8% світових видів.

Зміна клімату вплине на сільське господарство, але прогнозувати наскільки складно. Проте дослідники в усьому світі вважають, що врожайність сільського господарства та садівництва зменшуватиметься в міру зростання температур. Шкідники  загострюють цей факт.

Найбільш гострими втратами врожаю будуть ті області, де збільшується як зростання населення, так і рівень метаболізму комах. Ці умови зосереджені в основному в помірних регіонах. Хоча зміна клімату безпосередньо впливає на ріст, розвиток, відтворення та виживання комах, вона також опосередковано впливає на ​​стійкость рослин-господарів.

Світ комах величезний, різноманітний і мільйони ще не виявлені і ідентифіковані. До цих пір менш ніж мільйон видів комах відомий з приблизно 30 мільйонів.

«Оскільки комахи є холоднокровними організмами, температура їх тіл приблизно така ж, як і у довкілля. Через глобальне потепління, коли температура змінюється, а також зростає відносна вологість з більш дощовими вологими днями, метаболізм прискорюється і вони розмножуються більш активно. Отже, варто чекати висхідний рух популяцій комах », – сказав В.В. Рамамурті, Відділ ентомології, Індійський сільськогосподарський дослідний інститут (IARI), Нью-Делі.

Коли повітря “нагріває” комах, вони швидше” спалюють калорії” і більше їдять. Підвищені рівні вуглекислого газу можуть збільшити рівні простих цукрів в листках і знизити вміст азоту. Це може збільшити збиток, що наноситься багатьма комахами, які споживають листя, щоб задовольнити свої метаболічні потреби в азоті.

В Індії є випадки, що показують, як кілька незначних шкідливих організмів стали основними шкідниками через зміни в методах ведення сільського господарства і мінливості клімату.

Бура рисова цикадка – незначний шкідник рису, що не мав ніякого економічного значення до спалахів в Кералі в 1973-74рр. Зараження бурою цикадки посівів рису в західному штаті Уттар-Прадеш, Харьяна і Делі знову були відзначені зовсім недавно. А от личинка бавовняної молі завершує свій життєвий цикл за 88 днів, коли температура становить 16 градусів за Цельсієм, але при 25 градусах життєвий цикл скорочується до 31 дня.

Підвищення температури призводить до розширення географічного спектру шкідників і патогенних мікроорганізмів і раптовому спалаху деяких сумнозвісних шкідливих організмів, сказав Р. Р. Патіл, професор ентомології на кафедрі ентомології сільського господарства Університету сільськогосподарських наук в Дарваде.

«Останнім часом личинки бавовняної молі і кукурудзяної совки спустошили великі площі бавовнику і кукурудзи в штаті Карнатака і сусідніх штатах Андхра-Прадеш і Махараштра», – зазначив учений.

Існує підвищений ризик вторгнення мігрантів-шкідників через глобальне потепління.

Оскільки шкідники є частиною природних екосистем і конкурують з людьми за їх існування, технології захисту рослин, ймовірно, будуть менш ефективними і повинні бути налаштовані відповідно до змін.

Зі зростанням температури ми розглядаємо майбутнє, коли буде перевірено ефективність традиційних технологій захисту рослин. У такій ситуації попередження про шкідників, швидше за все, забезпечать час до майбутніх спалахів чисельності і таким чином мінімізують втрати врожаю та оптимізують боротьбу з шкідниками, що призведе до зниження вартості вирощування.

Інфоіндустрія за матеріалами ncbi.nlm.nih.gov

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry