Країни Балтії та Східної Європи обговорили проблеми боротьби з АЧС

 23 березня завершилося 9-те засідання Постійно діючої робочої групи експертів з африканської чуми свиней країн Балтії та Східної Європи під егідою GF-TADs, яке присвячене транскордонному співробітництву і спрямоване на законне переміщення і контроль незаконного переміщення свиней та їх продуктів. За підсумками засідання делегати понад 16 країн Європи, ФАО, МЕБ та Генерального Директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE) сформували рекомендації із розглянутих питань із метою боротьби із Африканською чумою свиней та недопущення її подальшого поширення.Учасники домовилися про продовження об’єднання зусиль з імплементації попередніх рекомендацій щодо діагностичних аспектів та керування популяцією диких кабанів, проведення інформаційних та освітніх кампаній для громадян, які перетинають кордон та працівників компетентних органів, прикордонних пунктів, фермерів, мисливців, щодо небезпеки АЧС та правил попередження поширення даного вірусу, запобігання АЧС при переміщенні живих свиней, м’яса, м’ясних продуктів, диких кабанів тощо.

Присутні також обговорили координацію дій компетентних органів різних держав на кордон та процедури, які на них запроваджені для громадян та вантажів, систему відшкодування витрат та штрафних санкцій у разі ризику від продукції, яка може бути заражена АЧС, запровадження ризик-орієнтованого підходу, контролю над популяціями диких кабанів.

Кожна делегація презентувала власні наробки із попередження поширення та досвіду профілактики АЧС. Україну представив Директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль

Під час засідання робочої групи був зроблений детальний аналіз причин виникнення та поширення АЧС серед домашніх свиней та в дикій фауні. Всі учасники мали змогу ознайомитися із епізоотичною ситуацією щодо АЧС в Україні, заходами, що вживаються Держпродспоживслужбою для ліквідації та профілактики цього захворювання. Борис Кобаль наголосив, що в Україні з метою своєчасного відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої фізичним особам внаслідок запровадження карантину при АЧС Держпродспоживслужба проводить роботу щодо прийняття постанови уряду, яка передбачить можливість відшкодування збитків фізичним особам від АЧС за рахунок бюджетних коштів. Також він відмітив, що є важливим передбачити заохочувальні виплати за повідомлення про факти виявлення загибелі в дикій фауні, що в кінцевому результаті сприятиме своєчасному виявленню та вилученню інфікованого матеріалу із навколишнього середовища та знизить ризик занесення вірусу АЧС в господарства.

Представники МЕБ подякували Україні за високий рівень організації заходу та гостинний прийом засідання Постійно діючої робочої групи у Києві.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry