Лабораторним аналізом рослин виявлено інфекційний запас збудників хвороб

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 25 січня 2019 року.Погодні умови, що склалися, а саме значний сніговий покрив та низькі температури повітря унеможливлюють проведення фітосанітарного моніторингу посівів озимих зернових та ріпаку, багаторічних трав, інших угідь на заселеність ними мишоподібними гризунами. Однак, можна припустити, що гризуни, а саме сірі полівки та інші представники підродин полівок, для яких притаманна цілорічна активність і живлення зеленою рослинністю, за утворення сталого снігового покриву товщиною більше 20 см, завдають шкоди рослинам озимих культур.
Відбір монолітів озимих культур для визначення життєздатності рослин та їх відрощування, в тому числі і за експрес-методами, проведеними спеціалістами управлінь фітосанітарної діагностики вказує на те, що стан перезимівлі озимих культур добрий. Рослини перебувають у фазах 3-й листок – кущіння. Рослини озимих мають добру регенераційну здатність при їх відрощуванні. Відсоток живих рослин становить 95, загиблих – 0-5% (Київська, Черкаська обл.). Лабораторним аналізом рослин озимої пшениці виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, кореневих гнилей.
Повсюди продовжується обстеження зерносховищ і складських приміщень на наявність комірних шкідників. Так, в 1 кг окремих партій насіннєвого та фуражного зерна в Волинській, Кіровоградській, Тернопільській, Харківській, Черкаській, Чернівецькій областях виявлено 2-7, макс. 15 екз. кліщів, комірних довгоносиків, борошняного хрущака, горохового зерноїда, що вимагає його знезараження через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів.
За даними фітопатологічної експертизи зерна альтернаріозом, гельмінтоспоріозом, фузаріозом, плісенню, іншими збудниками хвороб уражено 2-4% (Тернопільська обл.) насіння ярих пшениці, ячменю та вівса. Аскохітозом, бактеріозом, фузаріозом, сірою гниллю, іншими збудниками 2-5% насіння сої та гороху.
Це свідчить про потребу обов’язкового оздоровлення насіннєвого матеріалу ярих зернових та зернобобових культур через протруювання препаратами відповідного спектру фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry