Лабораторний аналіз рослин та фітоекспертиза насіння

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин станом на 15 лютого 2019 року.За результатами лабораторного аналізу рослин озимих пшениці, ячменю, жита, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси (0,5-1%, в осередках Запорізької, Київської обл.), септоріозу, гельмінтоспоріозу (0,5%), кореневих гнилей (1% рослин в осередках Чернівецької обл.), інших хвороб. Рослини озимого ріпаку уражені переноспорозом (0,5-1%).
За потепління через високий рівень ураженості рослин озимини можливий масовий розвиток хвороб. Тому, ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів буде ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.
Фітоекспертизою насіння ярих зернових та зернобобових культур встановлено зараженість його збудниками альтернаріозу, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, аскохітозу, бактеріозу, плісені тощо в межах 3-10% (Вінницька, Львівська, Чернівецька обл.), що свідчить про обов’язкове оздоровлення насіння шляхом протруювання його за 2-3 тижні до сівби препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.
Перевіркою насіннєвого, продовольчого та фуражного зерна в зерносховищах усіх форм власності виявлено 9-54% його засміченого комірними довгоносиками, борошноїдами, великим борошняним хрущаком, кліщами, гороховим зерноїдом тощо за чисельності 2-5 екз на 1 кг зерна. Тому, контроль за станом збереження зерна та зернопродуктів варто проводити постійно і в разі виявлення живих комірних шкідників приступити до обеззаражування збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами відповідно до діючих рекомендацій.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry