Модель для вибору насіння в залежності від клімату

Дослідники INRA та Wageningen University & Research (WUR, Нідерланди) розробили модель для прогнозування виходу будь-якого гібриду  кукурудзи на основі його генів та умов навколишнього середовища. Щоб створити свою модель, вони розглянули врожайність 246 гібридів, висаджених у 25 родовищах Європи та Чилі. Модель є цінним інструментом, який забезпечує краще розуміння характеристик кожного типу насіння відповідно до поля, де він вирощується. Це сприятиме підвищенню генетичного різноманіття кукурудзи та підтримці зусиль з адаптації сільського господарства до зміни клімату. Дослідження було опубліковано в Nature Genetics 20 травня 2019 року.

 

Кукурудза має чудове генетичне різноманіття, що дозволяє йому адаптуватися до дуже різноманітних умов навколишнього середовища. При виборі таких ознак, як транспірація, довжина коренів або річний цикл, можуть бути обрані сорти, які пропонують прийнятні врожаї в неоптимальних умовах навколишнього середовища. Цей широкий спектр ознак допоможе фермерам боротися зі зміною клімату. Щоб краще охарактеризувати сорти кукурудзи та спрогнозувати їхню реакцію на цілий ряд умов навколишнього середовища, дослідники з INRA змоделювали свої виходи з експериментальних полів і платформи фенотипу PhenoArch в Монпельє.

Дослідники висадили 246 гібридів кукурудзи на 25 об’єктах, розташованих у п’яти європейських країнах і в Чилі. Для вимірювання кліматичних умов використовувалися сенсори в кожному полі. Наприкінці сезону дослідники оцінили врожайність і кількість зерен кожного сорту. Використовуючи ці дані, вони створили статистичну модель, яка могла б прогнозувати врожайність сортів кукурудзи, виходячи виключно з інформації про їх гени та локальні умови навколишнього середовища.

Генетичне різноманіття кукурудзи сприяє адаптації до зміни клімату

Ця модель дає змогу прогнозувати врожайності тисяч гібридів кукурудзи з більшою точністю, ніж дозволяють сучасні методи, у тому числі для нових кліматів і сортів. Він може бути використаний як інструмент підтримки прийняття рішень, щоб допомогти фермерам краще вибрати насіння на основі генів. У поєднанні з функціональними моделями, розробленими для прогнозування наслідків зміни клімату з урахуванням конкретних кліматичних умов та практики фермерів, ці дослідження допоможуть сільському господарству адаптуватися до викликів, з якими він стикається. Фермери зможуть захистити від втрат врожаю, передбачених певними кліматичними сценаріями.

Інфоіндустрія

за матеріалами news.agropages.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry