Молоковиробники страждають від змови переробників

Асоціація виробників молока (АВМ) подала заяву до Антимонопольного комітету України щодо необґрунтованого зниження закупівельних цін на молоко-сировину та можливої змови переробних заводів. У березні АВМ закликала до діалогу представників переробних заводів молочної продукції, які з кінця січня активно знижують закупівельні ціни на молочну сировини, однак наступні аж ніяк не відреагували на заклики до «здорової» дискусії. Згодом відбулася прес-конференція на тему: “Молочні ріки витікають з України, або Чому в Україні більше не буде сезону “великого молока”, де спікерами були і переробники. Проте, це не вплинуло на ситуацію із закупівельними цінами на молоко-сировину.Ще з лютого до АВМ почали звертатися керівники господарств-членів асоціації із вимогою негайно втрутитися у кризову ситуацію, спричинену стрімким та одночасним по всьому ринку зниженням закупівельних цін на молоко-сировину.

Адже, за три місяці закупівельні ціни впали більш ніж на 1 грн та сьогодні становлять в середньому по Україні 7,8 грн/кг при собівартості 8,5 грн/кг, a молочні продукти на полицях магазинів наполегливо дорожчають. Так, із 27 січня по 28 квітня роздрібна ціна на молоко зросла з 23,47 до 24,25 грн/кг (+78 коп.), на масло – з 167,46 до 180, 90 грн/кг (+13 грн. 44 коп.), на сир – з 158,51 до 167,64 грн/кг (+9 грн. 13 коп).

Голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Андрій Дикун пояснив сформовану ситуацію, в якій фермер щоразу отримує все менше за вироблену продукцію, а споживач платить за неї в рази більше.

«Починаючи з лютого поточного року АВМ наголошує, що йде безпідставне зниження цін на молоко-сировину переробними підприємствами. А паралельно з цим – збільшення вартості майже на всі молочні продукти, на поличках магазинів. Дійсно, що асоціація намагалася зустрітися з представниками переробних заводів, але більшість проігнорувала таку ініціативу. Ми вважаємо, що це змова і тому використовуємо своє конституційне право, відстоюючи інтереси виробників молока та населення, яке вимушене платити надвисоку ціну за молочні продукти по відношенню до вартості сировини», – підкреслив Андрій Дикун.

Якщо така цінова політика буде продовжуватися та не вирівняється, то слід наголосити, що вітчизняний молоковиробник втратить мотивацію займатися тваринництвом. Згідно з даними АВМ, за підсумками першого кварталу в Україні було виробленого 1,97 млн т молока, що майже на 10 тис. т менше, ніж за перший квартал 2016-го. Статистика щодо поголів’я корів, ще гірша. Станом на 1 квітня налічується 2 млн 131,9 тис. корів, що на 54,3 тис. менше, ніж торік. Більшість корів вирізають саме промислові господарства. Чисельність худоби в таких господарствах за рік скоротилася на 21,4 тис., або 4,2%, до 485,9 тис. голів.
АВМ вкотре наголошує на важливості врегулювання питання закупівельної ціни на молоко та закликає своїх колег по цеху – переробників, а також представників рітейлу, до спільного вирішення виниклої ситуації. Адже її ігнорування призведе до сумних результатів:

•Вирізання поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ), наслідком чого буде не лише втрата українського тваринництва, а й тисяч робочих місць на фермах. Знищення українського молочного бізнесу у зв’язку з відсутністю вітчизняного виробника. Завищена ціна на молочну продукцію для населення, адже молоко буде імпортуватися до України.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry