На Кіровоградщині відкрилася насіннєва лабораторія

В Олександрійському районі Кіровоградської області на базі СТОВ «РИТМ» відкрився новий лабораторно-діагностичний центр, що проводитиме аналіз якості посівного матеріалу. Як зазначають в Олександрійській РДА, насіннєвий відділ центру проводить аналізи якості посівного матеріалу за наступними показниками: визначення енергії проростання і схожості насіння, вологості і маси, заселеності шкідниками та ураження хворобами, чистота та визначення наявності інших видів.

До аналізу прийматимуться як насіння технічних культур, таких як цукрових буряків, так і основних сільгоспкультур (пшениця, ячмінь, соняшник, соя, кукурудза та ін.), овочевих, баштанних, квітково-декоративних, ефіроолійних. Для проведення аналізів лабораторія оснащена новим сучасним обладнанням, яке було відповідно перевірено в ДП «Укрметртестстандарт», та отримані всі необхідні свідоцтва та атестати. Як зазначають в РДА, незабаром запрацює й аналітичний відділ, де будуть проводитися аналізи ґрунту та води.

«Відкриття лабораторного центру — доволі важлива подія не лише для Олександрійщини, а й Кіровоградщини взагалі. Добре відомо, що наша область є аграрною, рослинництво займає велику частку в економіці регіону, тому для нас важливо, щоб усі сільгоспвиробники отримували гарний результат своєї діяльності. Керівництво компанії «Агросвіт» також піклується про те, щоб усі бажаючі могли зробити необхідні заміри якісних показників посівного матеріалу і розвивати сільське господарство не лише району, області, а й усієї України, адже сюди їдуть перевіряти якість насіння і з сусідніх областей», — зазначив Андрій Коломійцев, заступник голови Кіровоградської ОДА.

Інфоіндустрія