На Кіровоградщині виявлено діабротику, або західного кукурудзяного жука

На території Кіровоградської області вперше виявлений карантинний шкідник - західний кукурудзяний жук. Про це повідомляє управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Діабротику виявили в селі Новоселиця Благовіщенського району. Згідно з розпорядженням голови Благовіщенської районної державної адміністрації від 30 серпня 2018 року № 252-р «Про запровадження карантинного режиму по західному кукурудзяному жуку» на території Благовіщенської філії ДП «ЦЕСНМ» с.Новоселиця Благовіщенського району на площі 280 га запроваджено карантинний режим по західному кукурудзяному жуку та затверджено заходи з його локалізації та ліквідації.

Західний кукурудзяний жук – надзвичайно небезпечний карантинний шкідник кукурудзи, обмежено поширений в Україні. Шкодять личинки та жуки. Проте найбільшої шкоди завдають саме личинки, які живляться корінням кукурудзи. Молоді рослини від таких пошкоджень гинуть. Дорослі рослини з ураженим діабротикою корінням під час сильного вітру, чи дощу полягають. Ослаблені рослини уражуються різними хворобами. Все це призводить до значних втрат врожаю.

Інфоіндустрія

за матеріалами kr.consumer.gov.ua