На Миколаївщині фермери вчаться виробництву за стандартом GLOBAL G.A.P.

16 січня в м. Миколаєві  департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Благодійним фондом «Ласка» провів семінар на тему: «Сертифікація виробництва за стандартом GLOBAL G.A.P.».З 1 вересня 2017 набрала чинності в повному обсязі Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом. Низка українських сільгоспвиробників спробували вийти на європейський ринок. Стало зрозуміло, що продукцію, яка продається у свіжому вигляді, насамперед ягоди, фрукти та овочі, оптові покупці з країн ЄС не беруть без сертифікату Global G.A.P.

На сьогодні сертифікати Global G.A.P. мають господарства з більш ніж 118 країн світу. Global G.A.P. — це система, яка оптимізує всі управлінські процеси господарства. Вона мотивує персонал підприємства брати на себе відповідальність не тільки за безпечність продукції, а й за господарювання. Система, яка поліпшує весь процес управління. Global G.A.P.  – це стандарт для упередження помилок.

Основним доповідачем семінару виступила спеціаліст з виробництва фруктів і сертифікації за міжнародним стандартом GLOBAL G.A.P. Ніна Дмитраш, Вінницької області, яка ознайомила учасників заходу з основними завданнями сертифікації GLOBAL G.A.P. для виробників свіжої продукції. Етапи впровадження системи вимог і проходження сертифікації виробником. Контрольні точки та критерії відповідності. Аналіз господарства і проведення первинного аудиту на відповідність вимогам GLOBAL G.A.P. Впровадження необхідної системи правил на господарстві відповідно до вимог стандарту GLOBAL G.A.P. Ведення документації.

У ході проведення  семінару від учасників надходило багато питань щодо практичного впровадження сертифікації виробництва за різним видами сільськогосподарських культур.

У семінарі взяли участь майже 50 учасників: представники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, управлінь (відділів, секторів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, фермерських господарств, бджолярі, власники особистих підсобних господарств та постачальники засобів захисту рослин.

За результатами проведеної зустрічі учасники семінару отримали для себе багато корисної інформації та мали можливість налагодити ділові стосунки для подальшої роботи.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry