Нові шляхи підвищення стійкості рослин до хвороб

Вчені Сибірського державного медичного університету (Росія) провели дослідження впливу наночастинок кремнію на ріст, урожайність та стійкість до хвороб рослин зернових та бобових культур.

Перший етап дослідження тривав три роки. Спосіб обробки, заснований на використанні суспензії наночастинок кремнію спочатку випробовували в лабораторних умовах, пізніше у посівах зернових та бобових культур.

Завдяки новій методиці вчені добились прискорення росту та врожайності досліджуваних культур. Окрім цього, вдалось покращити стійкість рослин до хвороб і впливу несприятливих чинників середовища, в тому числі і погодних. Така технологія, на думку експертів є екологічно безпечною.

«Запропонований спосіб дозволяє збільшити в рослинах синтез деяких поживних і біологічно активних речовин, що у свою чергу дає можливість отримувати продукти та препарати з біологічною та фармакологічною дією, тобто можна свідомо вирощувати сільгосппродукти зі здоровим і корисним набором компонентів», — зазначають науковці.
Розробники розповідають, що аналогів дана технологія немає, оскільки з біогенними наночастинками практично ніхто в світі не працює.

Результати експериментів опубліковані в науковому журналі BioNanoSceince, а розробники уже подали заявку на отримання патенту.

Інфоіндустрія за матеріалами meteovesti.ru