Основні подї в сферах захисту та живлення рослин, насінництва

Викладено основні та найактуальніші події на світовому та вітчизняному ринках добрив, насіння та засобів захисту рослин за період з 13.05.19 по 17.05.19.

 

Новини на ринку добрив

 

Уряд України може запровадити санкції щодо імпорту з Росії ресурсних товарів для сільського господарства

На Урядовому порталі в середу, 15 травня 2019 року в 12:23 з’явилась новина про ухвалення рішення Уряду України про застосування спеціального мита на всі товари походженням з Росії.

Попередньо, ще до Пасхи розглядалось питання введення спеціальних санкцій на імпорт окремих сільськогосподарські товари та техніку. У паперах, що з’явились в Міністерствах не йшлось про добрива чи інші чутливі для сільського господарства товари. Окремо виділялись товари «чутливого» імпорту: паливо, фармацевтика.

Однак, вже в середині травня з’являється рішення Уряду щодо санкцій на імпорт всіх видів товарів, крім «чутливого» імпорту. Постанова може почати діяти з 1 серпня 2019 року.

Наразі, нічого щодо ставок (можливо вони будуть диференційними), переліку товарів і кодів та процедури застосування мита невідомо.

В агенстві УНІАН з’явився коментар Степана Кубіва, згідно з яким до переліку увійдуть сільгосппродукція, добрива, техніка, питання є до імпорту фанери, цементу та іншої продукції.

Днями очікується докладний список товарів, але, навіть така новина здатна погіршити роботу ринку добрив.

Довідка Інфоіндустрії: З РФ Україна завозила щорічно 1,6-1,9 млн тонн добрив на суму від 500 млн дол. США. З них 44% — NPK добрив (725 тис. тонн в 2018 році), 40% азотних та до 10% фосфорних.

 

ПАО «Сумыхимпром» в 2019 г. планирует увеличить выпуск минеральных удобрений

Предприятие “Сумыхимпром” в этом году планирует выпустить 95 тыс. т NPK 10:26:26, 10 тыс. т NPK 15:15:15, 162,6 тыс. т NP 12:24, сульфата аммония — 73,86 тыс. т. в 2019 г. Таким образом выпуск минеральных удобрений вырастет на 49,1% — до 341,46 тыс. т. Эту информацию опубликовало издание agroportal.ua

 Указывается, что в 2018 компания увеличила производство минеральных удобрений в 1,9 раза, или на 108,7 тыс.т. Доля производства удобрений в общем объеме повысилась до 20,8%.

По итогам 2018 г. «Сумыхимпром» увеличило чистый убыток по сравнению с 2017 г. почти в 2,5 раза — до 25,6 млн грн.

 

MMTC закупил для Индии свыше 740 тыс. тонн карбамида

Компания Metals & Minerals Trading Corporation of India (MMTC) подтверждает приобретение более 740 тыс. тонн карбамида.

Известно, что около 200 тыс. тонн будет поставлено из стран Персидского залива, 190 тыс. тонн из Египта, 95 тыс. тонн из Индонезии, 1 судно из Китая и до 100 тыс. тонн из пост-советских стран.

ММТС заплатит 285,70 долл. США, CFR за тонну карбамида на Восточное побережье и 279,74 долл. США/т, CFR – за тонну на Западном побережье.

 

«Гродно Азот» значительно увеличил выпуск КАС

Объём выпуска минеральных удобрений в апреле 2019 года составил 73,1 тыс. тонн (в пересчёте на 100 % азот), что означает рост на 14,7% по сравнению с апрелем 2018 года. В январе-апреле выпущено 294,5 тыс. тонн, что на 7,7% выше показателя аналогичного периода 2018 года.

В сегменте КАС 30% самые впечатляющие результаты. Выпуск составил 118,2 тыс. тонн, что на 80,3% выше показателя апреля прошлого года, в январе-апреле — 373 тыс. тонн (+40%).

 

Новини на ринку ЗЗР та насіння

 

Черкаська ОДА виділила 1,2 млн грн на очищення територій від пестицидів

Драбівський, Звенигородський, Тальнівський та Монастирищенський райони отримають майже 1,2 млн грн на очищення територій від пестицидів. Субвенцію на це спрямують з обласного бюджету, повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Тарас Висоцький.
Загалом нині проведення заходів з очищення від пестицидів потребують 7 районів області. Тут зберігається більше 282 т невідомих, непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин. Із загальної кількості відходів пестицидів, які потребують знешкодження, 85 %, тобто 240 т, зберігаються у Єрках Катеринопільського району.

Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензію Міністерства екології та природних ресурсів України (далі – Мінприроди) на операції у сфері поводження з небезпечними відходами, зокрема збирання, зберігання, перевезення, утилізацію відходів пестицидів та гербіцидів, які не відповідають стандартам, мають прострочений термін придатності чи не придатні для використання за призначенням.
Експортери, які отримали в Мінприроди письмову згоду (повідомлення) на транскордонне перевезення небезпечних відходів, зокрема відходів пестицидів.

 

Затверджено Порядок проведення перевірки сертифікатів у разі імпорту/експорту насіння і садивного матеріалу

8 травня Кабінет міністрів затвердив постанову № 383 «Про затвердження Порядку проведення перевірки сертифікатів та підтверджень у разі ввезення та/або вивезення насіння і садивного матеріалу, дослідних зразків сортів державним фітосанітарним інспектором під час здійснення фітосанітарного контролю». Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Документ має створити сприятливі умови за перевірки наступних документів державним фітосанітарним інспектором перед здійсненням фітосанітарного контролю насіння та садивного матеріалу при його імпорті та/або експорті з використанням механізму «єдиного вікна»:

– сертифікатів країни експортера, що засвідчує якість насіння та/або садивного матеріалу, сертифікату ОЕСР і сертифікату ISTA для насіння та садивного матеріалу за умови належності його до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації, яких приєдналася Україна.

– підтвердження на ввезення насіння і садивного матеріалу для селекційних, дослідних робіт та експонування, підтвердження (повідомлення) на ввезення дослідних зразків сортів рослин для проведення експертизи заявки.

Постанова дозволить скоротити час, необхідний для здійснення експортно-імпортних операцій.

 

Bayer програє третій суд

13 травня Суд присяжних в Окленді, штат Каліфорнія, присудив Bayer виплату компенсації на суму понад 2 мільярди доларів США американській подружній парі.
Зовсім недавно Агентство охорони навколишнього середовища США (EPA) підствердило, що гліфосат не є канцерогенним. Однак, посилаючись на міжнародне агентство з дослідження раку IARC, яке класифікувало діючу речовину як «ймовірно канцерогенну» Альва та Альберт Піліод подали позов, стверджуючи, що гербіцид Roundup, розроблений дочірньою компанією Bayer Monsanto, сприяв розвитку у них онкологічного захворювання.

Під час судового розгляду обвинувачення неодноразово намагалося переконати присяжних не тільки в тому, що продукти «Monsanto» викликають рак, але й те, що небезпека маскуються маніпуляціями. Bayer послідовно відкидав твердження, що гліфосат є канцерогенним, і зазначає, що регуляторні органи у всьому світі вважають гербіцид безпечним при правильному використанні.

Bayer «розчарований» рішенням журі і оскаржить його.

 

Запрет на перемещение саженцев и семян через границу без разрешительных документов

Инспекторы таможенного поста Аэропорт Толмачево практически ежедневно штрафуют граждан, решивших привезти с собой из-за границы рассаду, семена и саженцы различных растений.

В связи с активизацией дачного сезона, Новосибирская таможня обращает внимание граждан на запрет ввоза семенного и посадочного материала на территорию Российской Федерации без фитосанитарного сертификата.

В процессе таможенного контроля подкарантинная продукция без фитосанитарного сертификата, соответствующего требованиям российского законодательства, изымается. Гражданин, нарушивший закон, привлекается к ответственности по ст.16.3 Кодекса об административных правонарушениях.

 

Кукурудза із США не пройшла фітосанітарний контроль

Диплодіоз кукурудзи – карантинну хворобу  виявили у вантажу кукурудзи для попкорну з США.
13 травня 2019 року державні фітосанітарні інспектори при проведенні фітосанітарного контролю імпортних вантажів в ВМО № 1 “Західний” Київської області у вантажі кукурудзи для попкорну вагою 41,504 тонн, походженням з США, виявли карантинне захворювання, відсутнє на території України – диплодіоз кукурудзи (Stenocarpella maydis (Berkeley) Sutton).

Фітосанітарні заходи: заражений вантаж затримано, до нього будуть застосовані фітосанітарні заходи відповідно до чинного законодавства. З метою недопущення подібних випадків до країни-експортера – США буде надіслана нотифікація про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам України.

 

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry