Передпосівна обробка насіння від Valagro

Озимі зернові – пшениця, ячмінь і жито відносяться до культур, які займають, залежно від регіону, від 25 до 50% площ в сівозміні, є важливими попередниками та складовими бюджетонаповнення. В технології вирощування цих культур важливу роль відіграє передпосівна обробка насіння.Протруювання насіння є обов’язковим прийомом для переважної більшості господарств через високі ризики захворювання сажковими хворобами, кореневими гнилями та пліснявою. З огляду на велику ціну помилки при виборі неякісного протруйника більшість агровиробників взяли за правило не економити на ньому. В бакову суміш до фунгіцидних протруйників можуть додаватися інсектициди для захисту від ґрунтових і наземних шкідників, серед яких на особливу увагу заслуговують переносники вірусних захворювань. Прогресивні господарства включають у схеми обробки насіння стимулятори, комплекси на основі макро- та мікроелементів, які здебільшого нормально поєднуються із ЗЗР.
Компанія «Валагро», лідер європейського ринку біостимуляторів, має свої унікальні род­зинки для всіх категорій фермерів. Це чотири продукти – Радіфарм, Віва, Валагро ЄДТА мікс 5
та БрексілМікс, які вже не один рік широко використовуються для передпосівної обробки озимих і ярих культур.
Для тих, хто прагне домогтися максимальної віддачі сорту, цікавим буде Радіфарм. Це, без перебільшення, найпотужніший стимулятор проростання та коренеутворення рослин, який рекомендований у нормі 0,3–1 л/т насіння. Його досконала формула відпрацьована в лабораторії Міланського університету та «заточена» на максимальний врожай фахівцями «Валагро» завдяки використанню ген-чіп технології.
В формулі добрива міститься унікальна молекула кайгедріну, яку ще називають протонною гарматою. Вона «накачує» коріння рослин поживними речовинами, забезпечуючи максимально активний ріст стебла, лис­тя, коріння та продуктивне осіннє кущіння. Добриво також містить амінокислоти спеціально підібраного складу, бетаїни, вітамін В12, мікроелементи. Такий склад дає змогу на 10–15% збільшити польову схожість насіння, отримати дружні вирівняні сходи, сформувати рослини з потужною, гарно розвиненою кореневою системою. Важливо, що в більшос­ті випадків озимі зернові під дією Радіфарму встигають закласти вторинну кореневу систему. Загалом Радіфарм, без перебільшення, є експертом осіннього розвитку зародкових і вторинних коренів. Сформоване здорове коріння – запорука гарної перезимівлі та активного поглинання азотних добрив, які застосовують по мерзлоталому ґрунту без промивання на більшу глибину. Це дає змогу отримувати більшу віддачу від азотних добрив, отримуючи при однакових нормах більшу врожайність. Такий ефект забезпечують активні прогормональні сполуки ауксинового ряду, поєднані з необхідними запасами амінокислот, які слугують будівельним матеріалом для формування коріння.
Не менш важливо, що Радіфарм і Віва знімають фітотоксичну дію протруйників на основі триазолів. Багаторічні спостереження та польові результати свідчать, що такі сполуки, як тебуконазол, трітіконазол та інші зменшують енергію проростання на 15–20%, затримують появу сходів на 2–4 дні до контролю, що має особливо негативний вплив при пізніх строках посіву, в умовах сухої осені та при збільшенні глибини сівби. В таких випадках застосування біостимуляторів дуже ефективно знімає негативний прояв і забезпечує вчасні рівномірні сходи.
Всім відомо, що хімічне протруювання насіння не є панацеєю від усіх хвороб. Сажки, фузаріозні та гельмінтаспоріозні гнилі, снігова пліснява досі залишаються складними об’єктами контролю і потребують більш дорогих ЗЗР з новими діючими речовинами через зростання резистентності до старих. Тож біостимулятори є важливим резервом для збільшення стійкості рослин до хвороб. Їх допомога ґрунтується на двох векторах. Перший – це протидія стресам, які відкривають шлях до зниження природної стійкості. Другий – ряд амінокислот у складі стимуляторів, особливо гліцину та гідропроліну, які збільшують міцність клітинних стінок, створюючи, таким чином, бар’єр для хвороб. Складники стимуляторів також стимулюють створення фітоалексинів – природних імуногенних речовин. Тому протруйники та біостимулятори краще застосовувати в парі. Результат від цього буде найкращий і для рослини, і для ваших фінансів. Стимулятори від «Валагро» забезпечують зростання урожайності в середньому по всіх дослідах на 7% (в несприятливих умовах до 15%). Віва – це унікальний за своїм складом продукт: він містить амінокислоти, гумінові кислоти та полісахариди. Віва має частину властивостей Радіфарма, а гумінові кислоти та полісахариди додатково впливають на мікрофлору ґрунту в зоні розміщення насінини. Вони стимулюють корисні бактерії, які в ризосфері допомагають засвоювати важкодоступні елементи живлення, такі як фосфор, цинк, марганець, залізо, мідь та інші. Корисна мікрофлора також пригнічує грибкові захворювання, що є додатковим резервом для підвищення стійкості до хвороб. Рекомендована норма Віви – 0,5–1,0 л/т насіння.
Використання мікроелементів при обробці насіння перед посівом практикується давно. За відсутності на ринку пропозицій агрономи застосовували солі мікроелементів, борну кислоту та інші сполуки. Безумовно, хелатні сполуки мають значні переваги над солями через значно швидшу засвоюваність і відсутність ризику випадіння в осад. Цинк, бор, марганець, мідь, молібден необхідні рослинам для активізації всіх ферментних систем та оптимізації живлення, відповідно до закону Лібіха. При виборі комплексу мікроелементів насамперед слід брати до уваги рН ґрунту, потреби культури та забезпеченість. Комплекс Валагро ЄДТА мікс 5 за своїм складом аналогічний Рексоліну АВС. Він містить збільшену кількість марганцю, заліза та оптимальну – цинку, бору, магнію, міді, молібдену. Його склад особливо цінний для нейтральних і лужних ґрунтів, де відбувається блокування їх надходження до рослин. Валагро ЄДТА мікс 5 застосовується в нормі 0,3–1,0 кг/т насіння. Цей продукт гарно поєднується з Вівою або Радіфармом та усіма протруйниками всіх типів.
БрексілМікс від «Валагро» – це комплекс на основі ЛЦПА, який має у своєму складі підвищений вміст магнію, молібдену, цинку, оптимальний – міді, бору, марганцю, заліза. Комплекс універсальний і може використовуватись для всіх типів ґрунтів, однак, з огляду на його унікальний склад і підвищений вміст легкодоступного молібдену – 1%, найкраще застосовувати цей продукт на нейтральних і кислих ґрунтах. Практика свідчить, що молібден блокує токсичну дію на рослини сполук алюмінію, тим самим збільшуючи надходження фосфору. Комплекс рекомендовано використовувати в нормі 0,3–1,0 кг/т насіння. Він добре поєднується з усіма продуктами «Валагро» та всіма типами ЗЗР, зареєстрованими для передпосівної обробки насіння.
Програма «Валагро» для підготовки насіння гнучка й оптимальна за своєю дією та якістю. Можна бути впевненим: там, де «Валагро», – там урожай і прибуток!

Денис Миргород комерційний директор ТОВ «АгріСол»

Константин Йовка продукт-менеджер з листового живлення ТОВ «Агроскоп Інтернешнл»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry