Площі під цукровими буряками зростуть щонайменше на 12%

За три тижні посівної аграрії засіяли 274,1 тис га, що на 1,8% більше ніж на 20 квітня 2016 року, повідомляє прес-служба НАЦУ “Укрцукор”. Найбільші площі засіяли «солодкими» коренями на Вінниччині ( 54,5 тис га), Полтавщині (36,1 тис га), Хмельниччині (34,5 тис га) та Тернопільщині (22,5 тис га). Збільшення посівних площ в цьому році можна спостерігати в Черкаській та Полтавській області. В Харківській та Полтавській областях господарства значно відстають в посівних роботах, причиною стало різке погіршення метеорологічних умов.«Несподіваного удару аграріям завдала погода, балканський циклон замість весняного тепла приніс сніг та заморозки, чим зіпсував настрій аграріям в період завершення посіву цукрових буряків. Така погода, безумовно, чинить негативний вплив на посіви та сходи рослин. В найбільшій зоні ризику Харківська, Черкаська, Вінницька, Дніпропетровська, Львівська та Тернопільська області», – прокоментував Василь Долінський, аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор».

Агрономи-фахівці зазначають, що цукрові буряки можуть витримувати зниження температури до -3*С, але причиною хвилювань є те, що низька температура ґрунту протягом довгого часу гальмує розвиток насіння, а сніг, який щойно розтанув може стати причиною замерзання льодяної кірки та вимерзання посівів. В регіонах, де сонце встигло добре прогріти ґрунт, про це не варто хвилюватись.

Крім цього, така холодна весна може спричинити збільшенню цвітушних рослин на полях (цвітушність – це відхилення від дворічного циклу розвитку буряків, при якому утворення квітконосних пагонів відбувається в перший рік життя).  «Наразі, ще досить рано говорити про значні втрати посівів від вимерзання чи значного зменшення густоти рослин, реальні збитки можна буде побачити після перших 5-7 днів потепління. Можливо, деякі господарства будуть змушені пересівати свої бурякові лани. Низка господарств призупинила посівну кампанію, так як Гідрометцентр обіцяє потепління з 26 квітня», – пояснює Долінський.
Нагадаємо, за оцінками аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» площі під цукровими буряками зростуть щонайменше на 12% та в результаті становитимуть 330-350 тис. га.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry