Попит на засоби захисту рослин в липні 2018 року

В літній період, коли більшість сільськогосподарських культур цвіте та відбувається закладання майбутнього урожаю, технологічні операції зводять до мінімуму. Проте, в залежності від кліматичних умов, ситуація може змінюватися.

Про те, що найбільший попит в липні 2018 року мають фунгіциди, десиканти та гербіциди суцільної дії, а також які саме ІА «Інфоіндустрії» розповіли спеціалісти Мак-Агро.

Фунгіциди

За рахунок теплої та вологої погоди значно підвищуються ризики спалахів хвороб. Найбільш затребувані препарати в даний період:

·         Дерозал та його аналоги (карбендазим 500 г/л), норма внесення 0.5-1 л/га;

·         Альто Супер та його аналоги (пропіконазол — 250 г/л, ципроконазол — 80 г/л), норма внесення 0.5л/га;

·         Капітал (азоксистробін — 150 г/л, ципроконазол — 60 г/л, епоксиконазол — 50 г/л), норма внесення 1-1.2л/га

Ці препарати мають широкий спектр дії та ефективно боряться з найпоширенішими хворобами зернових, соняшника та сої.

Для профілактики фітофторозу на картоплі використовують препарати на основі манкоцебу — 640 г/кг та металаксилу — 40 г/кг (Ридоміл Голд, Чарівник, Тайлер, Ацидан та ін)

Десиканти

Великий попит в даний період мають десиканти. Це препарати, що прискорюють дозрівання культур для збереження урожайності. Найбільш поширено використовуються під час сплеску захворювань або сильного засмічення полів бур’янами та для рівномірного достигання посівів. Десикацію проводять препаратами на основі діючої речовини – дикват (Реглон Супер). Найбільш популярними аналогами Реглон Супер є:

·         Юстон (Бест);

·         Регістан (АХТ);

·         Альфа-Дикват (АльфаСмартАгро);

·         Листопад (Презенс Технолоджи).

Багато фермерів вважають, що аналоги не можуть замінити оригінал і по ефективності дії значно поступаються їм, але ця думка помилкова, оскільки якість доробки, вже у багатьох відчизняних виробників дженериків мало чим відрізняється від світових брендів. Основна перевага препаратів-аналогів — низька ціна, що дозволяє фермеру значно заощадити на десикації культури. Приміром, десикант Юстон більш, ніж в 2 рази дешевший за Реглон Супер, при однаковій нормі витрати і ефективності дії.

Гербіциди

Гербіциди суцільної дії вносять одразу після збору основної культури, щоб не допустити дозрівання насіння бур’янів і залишків культурних рослин (падалиці). Використовують препарати на основі ізопропіламінної солі гліфосату (Раундап, Отаман, Річард, Аргумент, Геліос та ін,) що дає можливість ефективно контролювати чисельність бур’янів з мінімальними витратами, не проводячи по кілька разів оранку або культивацію.

Агрономи компанії Мак-Агро обіцяють надати усім зацікавленим безкоштовну консультацію щодо будь-яких аспектів вирощування культур та використання засобів захисту рослин.

Інфоіндустрія