Популяризація статусу виробничої ділянки, вільної від шкідливих організмів

Принциповим для України, як експортера сільгосптоварів є встановлення статусу виробничої ділянки, вільної від шкідливих організмів.Голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа звернувся до голів місцевих державних адміністрацій, обласних та районних рад із проханням сумісно із головними управліннями Держпродспоживслужби в областях популяризувати знання серед сільгоспвиробників та посприяти в офіційному встановленні та/або підтриманні статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від шкідливих організмів в період вегетації сільськогосподарських рослин.

Це необхідно для попередження невиправданих бар’єрів у міжнародній торгівлі українськими рослинами та продуктами рослинного походження, надання можливостей вітчизняному сільгоспвиробнику вдало реалізувати свою продукцію, а експортеру – без проблем здійснити її експорт.

Для нашої держави це є надзвичайно важливим, адже завдяки спільним діям бізнесу, який здійснює господарську діяльність при вирощуванні, зберіганні та обігу аграрної продукції, Україна є великою аграрною державою та займає лідируючі місця у світовому співтоваристві як країна експортер рослин та продукції рослинного походження.

У відповідному листі на адресу керівників місцевих органів влади Володимир Лапа наголосив, що таке завдання є надзвичайно важливим, адже з метою запобігання занесенню та поширенню відсутніх на певній території регульованих шкідливих організмів відповідно до міжнародних угод кожна країна світу має суверенне право регулювати ввезення рослин, рослинних продуктів й інших регульованих об’єктів. Зокрема, за його словами, одним із заходів вищезазначеного регулювання передбачених Міжнародною конвенцією про захист рослин і Угодою про застосування санітарних та фітосанітарних заходів СОТ є вимога деяких країн-імпорту щодо ввезення рослин та продуктів рослинного походження із офіційно встановлених зон, ділянок та місць виробництва вільних від регульованих шкідливих організмів.

Процедура встановлення зон, ділянок та місць виробництва вільних від регульованих шкідливих організмів визначена Міжнародним стандартом з фітосанітарних заходів № 4 “Вимоги щодо встановлення вільних зон”, Міжнародним стандартом з фітосанітарних заходів № 10 “Вимоги до встановлення вільних місць та ділянок виробництва” та національним законодавством, а саме статтею 31 Закону України “Про карантин рослин”.

Порядок офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки затверджений  наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2012 р. № 487.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry