Результати фітосанітарного моніторингу

Держпродспоживсужба опублікувала дані про фітосанітарний стан посівів.Через посушливі умови на посівах озимої пшениці, технічних та овочевих культур спостерігалося передчасне пожовтіння листків нижнього ярусу, на окремих ділянках вдень рослини втрачали тургор. У посівах озимих, осередково ярих зернових колосових культур триває відкладання яєць та відродження личинок клопа шкідливої черепашки. Всіма стадіями фітофага за чисельності 0,3-2, осередково 4 імаго та 0,5-2, макс. до 7 личинок на кв.м ІІ–IV віку (Запорізька, Миколаївська обл.) пошкоджено 2-23% рослин. Надпорогова чисельність клопа шкідливої черепашки в ареалі поширення регулюється захисними заходами. Продовжується заселення (переважно крайове) посівів колосових культур хлібними жуками та жужелицею 0,3-2, осередково 4 екз. на кв. м, шкідливість яких проявляється через пошкодження зав’язі та вмісту зерна хлібних злаків, що призводить до зниження їх врожайності. Скрізь шкодять злакові попелиці, мухи, пшеничний трипс, хлібні п’явиці, в південних областях злакова листовійка, пильщики. Ними на озимих зернових пошкоджено 1-13, макс. 19-35% рослин. У Cтепу заселеність рослин трипсами спостерігається майже на всіх обстежених посівах, чисельність 8-20 екз. на колос.

Повсюди 9-23, макс. 49% рослин озимих та ярих зернових колосових культур хворіють на борошнисту росу, септоріоз, гельмінтоспоріоз, буру листкову іржу. Подекуди на 5-12% рослин розвиваються кореневі гнилі, які проявились у вигляді білоколосості на 2% рослин. Осередково розвиваються ринхоспоріоз, піренофороз, у посівах вівса червоно-бура плямистість. У Чернівецькій області осередково на озимині виявлено ураження 1% колосків фузаріозом. У Харківській області на посівах ячменю летючою сажкою уражено до 3% колосся. В період цвітіння – початок формування зерна проти вищевказаних хвороб оздоровлюють фунгіцидами відповідного спектру дії.

Скрізь 1-12, макс. 27% гороху та сої пошкоджують бульбочкові довгоносики, горохова попелиця, трипси, осередково – совка гамма. 1-8, макс. до 20% рослин у Київській області гороху охоплено кореневими гнилями, аскохітозом, іржею, пероноспорозом. Повсюди  у сої 1-5, макс. 9% рослин сої хворіють на кореневу гниль, септоріоз та пероноспороз, у Львівській області виявлено початок ураження фомопсисом.

У багаторічних травах розвивається комплекс шкідників: бульбочкові, інші види довгоносиків, насіннєїди, клопи, попелиці, трипси. З хвороб спостерігається розвиток бурої плямистості, борошнистої роси, антракнозу.

Кукурудзу пошкоджують дротяники, личинки хрущів, хлібні блішки, злакові мухи, попелиці, осередково жуки піщаного мідяка, якими в допороговій чисельності пошкоджено 2-8% рослин. Повсюди у Степу та Лісостепу відбувається літ стеблового (кукурудзяного) метелика, інтенсивністю 1-6 екз. на світлопастку за ніч. В Одеській, Херсонській областях відмічається пошкодження 1-2% рослин кукурудзи. Через помірне зволоження повітря, наявності достатньої квітучої рослинності складаються сприятливі умови для формування і реалізації потенційної плодючості фітофага. Для обмеження чисельності фітофага слід провести випуск трихограми на початку та під час масового відкладання яєць.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry