Садівники, виноградарі, ягодоводи та хмелярі отримають 299,3 млн. грн. державної підтримки у 2017 році

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 4 жовтня 2017 року №701 збільшив обсяг видатків за бюджетною програмою КПКВК ‎2801350 «Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників, ягідників та догляд за ними» на 224,3 млн. грн. Зазначимо, раніше за цією програмою планувалося виділити 75 млн. грн. Таким чином, загальний розмір державної підтримки галузей садівництва, виноградарства, ягідництва та хмелярства цього року складе 299,3 млн. грн. Члени ГС «Укрсадпром» вже почали отримувати кошти, які заборгувала держава за кредитними зобов`язаннями.

5 жовтня Міністерство аграрної політики та продовольства України затвердило паспорт бюджетної програми КПКВК ‎2801350 на 2017 рік, яким передбачено виділення 75 млн. грн. Зазначені кошти будуть направлені на часткове погашення кредиторської заборгованості, яка зареєстрована в органах Казначейства і станом на 1 січня поточного року складає близько 178 млн. грн. Гроші вже почали надходити до обласних бюджетів, і ті фермери, які за підтримки Громадської Спілки «Укрсадпром» подавали позови до суду на повернення грошей за кредитами, гарантованих державою, найближчим часом їх отримають. Так, завдяки ініціативі та юристам Громадської Спілки, яку очолює Володимир Печко, десятки господарств, що входять до її складу, отримають обіцяну державну підтримку одними з перших. Надходження грошей вже підтвердило ТОВ «БЛЕКСІ фрут компані».
Зазначимо, з огляду на те, що суми у 75 млн. грн. не вистачить на повне погашення кредиторської заборгованості держави за вказаною програмою, ще у червні Громадська Спілка «Укрсадпром» від імені своїх членів – виробників плодово-ягідної продукції звернулася до Міністерства Аграрної політики та продовольства з проханням збільшити видатки за програмою КПКВК ‎2801350. І вже у жовтні Кабмін розпорядився ці видатки збільшити на 224,3 млн. грн., про що повідомлялося вище. Після проведення узгоджувальних процедур із Бюджетним комітетом Верховної Ради України та Міністерством фінансів ці додаткові кошти будуть спрямовані на погашення існуючої кредиторської заборгованості, а залишок – на компенсацію витрат, понесених суб’єктами господарювання, які займаються садівництвом, виноградарством та хмелярством, на закладку та підготовку ґрунту, посадку, облаштування крапельного зрошення, спорудження шпалери, будівництво холодильників з РГС, камер шокової заморозки, ліній товарної обробки плодів та ягід, придбання спеціалізованої техніки.
Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry