Що руйнує ОПЗ?

Члени Правління Одеського припортового заводу провели позачергову нараду та протоколом №61 звернулись до Кабміну з проханням запобігти повній руйнації та закриттю заводу.

 Протягом останніх років заборгованість по зарплаті зросла до 30 млн грн, по сплаті податків – 6,2 млн грн, всього заборгованість перед контрагентами за газ та інші послуги і товари склала 7 692,6 млн грн, у тому числі поточна заборгованість – 130,9 млн грн. Це фактично, стало причиною значного кадрового відтоку. Тільки за 2018 рік завод втратив 564 робітника, більша частина з яких виїхала до роботи за кордон і вже навряд чи повернуться.

У протоколі №61 Правління заводу звернулись до Кабміну із проханням вжити крайніх на сьогодні мір. «Одними з ефективних шляхів виводу AT «ОПЗ» з кризи є прийняття Кабінетом Міністрів України рішень щодо забезпечення повернення AT «ОПЗ» згідно з п.п. 17.1.10 ст. 17 та  ст. 43 діючого Податкового кодексу України переплати з податку на прибуток в розмірі 489,8 млн грн та щодо залучення стабілізаційного кредиту у сумі 500 млн грн, що дозволить покращити стан обігових коштів заводу, сприятиме його запуску та дозволить підвищити його інвестиційну привабливість на завершальній стадії приватизації AT «ОПЗ».

Як зауважили члени Правління та вже не одноразово згадували працівники заводу, Одеський припортовий завод залишається без оборотних коштів, без можливості прямої закупівлі газу, без можливості прямого продажу виробленої продукції, та через невідомі, незалежні від нього причини – без компанії, що буде виконувати давальницькі операції. У протоколі зазначено, що в конкурсах в 2018 році приймали участь ТОВ “ЛІБЕРТІ ГАЗ”, ТОВ «Енергетичний еквівалент», ETFX UK GROUP LLC (Оман). Проте, умови відбору зазначеними компаніями не виконані, завод не працює.

Нагадаємо, що через низку судових процесів, сам завод не може виконувати закупівлю газу та здійснювати продаж своєї продукції. Можливо ситуація створена штучно, тим не менш, в даний час зникають останні можливості виживання заводу разом із кваліфікованими кадрами. Як зазначають самі працівники ОПЗ, наразі недокомплект відбувається не тільки у виробничій базі, але й в цеху перевалки аміаку, який працює ритмічно. Невиплата зарплати стосується всього заводу, тож і цех перевалки готової продукції теж потерпає. Наразі, відшкодувати кадрові збитки буде найважче, адже вони від’їжджають за кордон: в Україні не працювала щонайменше половина потужностей хімічних підприємств.

Текст протоколу наводимо за посиланням.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry