Щоб вижити в умовах яблучної кризи, треба подбати про якість продукції

Листопад видався на найкращим місяцем для продавців яблук. Надлишок пропозиції був досить відчутним і це досить негативно впливало на ціни. При цьому фахівці «Інфо-Шувар» наголошують на тому, що, протягом зазначеного періоду, ситуація дуже відрізнялась в сегменті яблука т.з «стандартної» якості та яблука якості «преміум».«Низькі ціни на яблуко в цьому сезоні є наслідком рекордного врожаю цих фруктів не тільки в Україні, а й в сусідній Молдові та країнах ЄС. Через це, потужна конкуренція сьогодні зберігається не тільки на внутрішньому ринку, а й назовні. Експортувати українське яблуко цього сезону набагато важче, ніж в минулому році, хоча в 2017 році ціни були значно вищими. Саме низькі ціни сьогодні лишаються головною причиною пригніченого стану українських виробників. Фермери вимушені продавати десертне яблуко в 2,5-3 рази дешевше, ніж в минулому році, від цього в них опускаються руки. Втім, саме в умовах «яблучної кризи» як ніколи стає важливою якість продукції. Я б сказала, сьогодні на внутрішньому ринку якість не менш важлива, ніж у випадку із експортом. За якісне яблуко українці готові платити вищу ціну, але, навіть за таких умов, їм , на жаль, не завжди вдається знайти потрібне яблуко»,- розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» протягом листопада спостерігався стійкий тренд до зниження ціни на недопрацьоване яблуко, натомість, ціни на відкаліброване яблуко в зручній упаковці були помітно вищі і тримались стабільними. Але представники ринку кажуть, що частка якісного яблука все одно лишається незначною, тому що фермери не вірять в те, що на такому продукті вони зароблять більше.

«Виробник, який сьогодні здатен запропонувати ринку продукцію високої якості в будь-якому випадку виграє. Якість – це вимога сучасного споживача, а він не завжди знаходить в магазинах те, що йому потрібно . Тому, сьогодні все більше закупівельників на гуртових ринках готові платити в 1,5-2 рази вищу ціну за продукт з гарантованою якістю. Навіть, з урахуванням вартості упаковки, заробіток на продажу т.з «преміум» яблука мінімум на 20% вищий, ніж у випадку із яблуком, яке пропонується у звичайному форматі – в «бананках» і невідкаліброване належним чином»,- розповідає Іван Федишин, керівник напрямку «Овочі та Фрукти» ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», сьогодні на гуртових ринках України діапазон цін на популярні сорти яблука досить широкий і вартість продукції напряму залежить від якості. Стандартне яблуко в бананових ящиках коштує 3,5-5,5 грн/кг (0,11-0,17 EUR/кг), відкаліброване яблуко в шпонових ящиках та ящиках з «єврокартону» пропонується по 7-12 грн/кг  (0,22-0,38 EUR/кг).

Портал “Інфо-Шувар” надає можливість відстежувати зміну цін на усі найпопулярніші сорти яблука в Україні, Польщі та Іспанії для усіх зареєстрованих користувачів у розділі “Аналітика”.

Інформація доступна у зручній валюті та у розрізі років.

Слідкуйте за найсвіжішими новинами плодоовочевого ринку на нашому  каналі t.me/InfoShuvar

info.shuvar.com

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry