Щотижневий моніторинг полів

Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 26 жовтня 2018 року.Агрокліматичні умови (поступове зниження температури повітря в нічні та денні години, в південних та західних регіонах опади та сильний поривчастий вітер) звітного періоду уповільнили активний розвиток і шкідливість сисних шкідників (злакові попелиці, цикадки) у посівах озимих зернових культур. Триває малоактивне живлення злакових мух (шведської, гессенської, чорної пшеничної, опомізи), за чисельності 0,6-2,0 екз. на кв.м, пошкоджено 0,5-2% рослин.
Рослини озимих колосових культур здебільшого знаходяться у фазах сходи – 3-й листок, початок кущення, озимий ріпак – у фазах сходи – 5-8 листочків, формування розетки. Стан посівів характеризується в основному як задовільний, на окремих площах сходи зріджені, що зумовлено недостатньою кількістю вологи в ґрунті під час посіву культур.
В степових, подекуди лісостепових областях, після випадіння опадів, у посівах озимої пшениці, розміщених здебільшого після стерньових попередників, активізувалось живлення личинок хлібного туруна (жужелиці), які за середньої чисельності 0,2-2, екз. на кв.м пошкодили до 7% рослин. Також, у посівах живляться гусениці озимої совки старших віків, які за чисельності 0,3-2 екз. на кв.м пошкодили до 5% рослин. Вищезазначені погодні умови сприяли розвитку та поширенню хвороб, насамперед у ранніх загущених посівах озимої пшениці, де борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, кореневими гнилями уражено 2-6% рослин (Львівська, Черкаська обл.).
За порогової чисельності личинок туруна у фази сходи – 3-й листок озимої пшениці 1- 2, початок кущення 2-3 і більше та 2-3 екз. на кв.м гусениць озимої совки проводять крайові або суцільні обробки посівів дозволеними інсектицидами. Проти хвороб за необхідності (у фазу кущіння) рослини оздоровлюють дозволеними фунгіцидами відповідно до «Переліку».
Повсюди у посівах озимого ріпаку триває живлення несправжніх гусениць ріпакового пильщика, де ними пошкоджено 4-6% рослин у слабкому та середньому ступенях. Переважно у степових та лісостепових областях хрестоцвіті блішки за чисельності 1-3 екз. на кв.м пошкодили 5-10% рослин. Також у посівах культури харчуються попелиці, ріпаковий листкоїд, білани, листогризучі совки. У західних та центральних областях через зниження температури повітря активність шкідників знизилась. В осередках 2-8% рослин озимого ріпаку уражені пероноспорозом, фомозом, альтернаріозом, білою плямистістю. У фазі 4-5 справжніх листків за наявності інфекції та для стримування росту листя та підвищення стійкості до екстримальних погодних умов посіви обприскують рекомендованими фунгіцидами.
Продовжується повсюдне переселення мишоподібних гризунів у посіви озимих пшениці, жита, ячменю та ріпака, де 5-27, макс. 50% площ (Вінницька, Волинська, Житомирська, Тернопільська обл.) заселені колоніями шкідників у кількості 1-3, макс. 6 (Волинська обл.) на гектарі. В багаторічних травах, неугіддях, лісосмугах, неорних землях ураховують 1-7 (Волинської, Рівненська, Сумська, Хмельницька обл.), макс. в осередках Чернівецької, до 9 жилих колоній гризунів на гектарі.
Збереження сходів озимих культур забезпечує своєчасне виявлення та знешкодження гризунів в разі 3-5 і більше жилих колоній на гектарі через внесення в нори отруєних принад дозволених родентицидів.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry