Спецпроект “Підсумки 2018”. Основні законодавчі зміни в сфері захисту рослин

Інформаційно-аналітичне агентство “Інфоіндустрія” починає публікувати найбільш знакові події в сфері захисту рослин в рамках спецпроекту “Підсумки-2018”. У цій статті зібрані всі основні законодавчі зміни, які відбулися в Україні в 2018 році.

 

 

 

 

 

З 4 січня ввезти до України незареєстровані пестициди та агрохімікати, що використовуються для державних випробувань та досліджень в наукових цілях стане простіше.

Відтепер процедуру ввезення не потрібно погоджувати у Міністерствах агрополітики та охорони здоров’я. Постановою скасовано необхідність погодження видачі дозволу з Мінагрополітики та Міністерством охорони здоров’я. Крім того, виключено необхідність отримання дублікату дозволу.

Про продовження Урядом обмеження на імпорт деяких товарів із Російської Федерації до 31 грудня 2019 року йдеться на сайті Мінекономрозвитку.

Уряд продовжив дію ухваленої постанови, яка ввела заборону на імпорт товарів з Росії, зокрема: харчової продукції (молочної продукції, чаю, кави, пива, горілчаних виробів), косметичних засобів особистої гігієни (шампунів, гелів для душу, мила), продукцію хімічної промисловості для сільського господарства (гербициди, фугніциди, інсектициди, родентициди), хлористого калію, а також залізничного обладнання (локомотиви, вагони та колійне обладнання) та інші.

Про діюче законодавство у сфері захисту рослин  та багато іншого  спеціально для Агро ФМ розповів Сергій Кузьменко, голова правління Української промислової асоціації захисту рослин.

Кузьменко зазначив, що в Україні  використовуються діючі речовини, які включені до переліку заборонених діючих речовин в ЄС.  Нажаль з огляду на нашу ситуацію в екології від  використання деяких заборонених препаратів ЄС,  в Україні наразі не можливо відмовитись із-за відсутності конкурентоспроможних аналогів.

Уряд ухвалив постанову, яка вирішує проблему з утилізацією непридатних пестицидів

21 листопада Кабінет Міністрів  підтримав позицію Мінприроди та схвалив  зміни щодо контролю за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх утилізацією.

Вимоги щодо маркування пестицидів одиницями Si буде відтерміновано на 2 роки

Відповідний наказ було опубліковано 29 жовтня на сайті Мінекономрозвитку (проект наказу Мінекономрозвитку “Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04 серпня 2015 року № 914) з метою недопущення призупинення з 1 січня 2019 року постачання на ринок України харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів, пестицидів.

Законопроект «Про захист рослин» передбачає внесення змін до 29 вітчизняних нормативно-правових актів, зокрема, впровадження проєвропейських підходів до регулювання сфери застосування засобів захисту рослин (ЗЗР)

Про це повідомив заступник директора Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Вадим Чайковський під час робочої зустрічі щодо гармонізації законодавства та нормативної бази України із питань прозорості життєвого циклу засобів захисту рослин.

Про внесення змін до ЗУ «Про пестициди та агрохімікати»

Чи є маніпулювання екологічною тематикою, популізм звичайним невіглаством, чи тут криється лобіювання чиїхось інтересів та бажання перерозподілу ринку на користь певних препаратів? Вже не перший рік тривають суперечки щодо зняття заборони на ввезення до України пестицидів, не зареєстрованих у країні-виробнику.

Прийняття законопроекту  щодо внесення змін у ЗУ «Про пестициди і агрохімікати» тягне за собою багато нюансів.

Законопроект 5448-д від 30.03.2018 р. торкається питань органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції в Україні. 

В редакції, прийнятій у першому читанні, немає жодного слова про завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для державних випробувань та наукових досліджень. Однак після доопрацювання для розгляду у другому читанні у проекті з’явилася правка № 72, яка передбачає виключити пункт про необхідність документального підтвердження державної реєстрації пестицидів у країні, де вони виробляються. По суті, правка № 72  повністю дублює зміст Законопроекту № 6606 від 21.06.2017 р. «Про внесення змін до ст. 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України» (підпункт 1 пункту 1).

Інфоіндустрия

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry