Спецпроект “Итоги 2018”. Украинский рынок удобрений

Информационно-аналитическое агентство “Инфоиндустрия” продолжает публиковать самые знаковые события на рынках удобрений в рамках спецпроекта “Итоги-2018”. В настоящей статье собраны все основные события, которые произошли в 2018 году на рынке Украины.

Україна ввела санкції проти російських виробників добрив

Указом Президента України №126/2018 «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»  обмежено діяльність щодо ряда россійських компаній із галузі агрохімії.
Строк застосування — 3 роки.

 До юридичних осіб впроваджено 5 обмежувальних заходів:

1) блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном
2) обмеження торговельних операцій
3) запобігання виведенню капіталів за межі України
4) зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань
5) заборона здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб-резидентів іноземної держави державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких знаходиться у власності іноземної держави, а також державних закупівель у інших суб’єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт, послуг походженням з іноземної держави, до якої застосовано санкції згідно з Законом.

Санкції застосовані до 10 юридичних осіб, а саме:

АТ «МХК «Єврохім», АТ «Невинномиський Азот», АТ «НАК «АЗОТ», АТ «Апатит», ДП «Агроцентр Єврохім-Україна», ТОВ «Агроцентр Україна», ПАТ «ФОСАГРО», ТОВ «ФОСАГРО-Україна», ПАТ «Дорогобуж», АТ «ОХК «УРАЛХІМ».

«ЕвроХим» объявил о продаже предприятия в Украине и уходе с рынка

EuroChem Group AG официально объявила о продаже своего дочернего предприятия в Украине. Стоимость сделки и ее условия не раскрываются.

 Причиной решения Группы, как сообщается в пресс-релизе, стали действия властей Украины по ограничению поставок удобрений иностранными (российским — Инфоиндустрия) компаниями, а также ожидание дальнейшего ухудшения деловой конъюнктуры на данном рынке.

 Дочернее предприятие было продано компании, связанной с его бывшим менеджментом, и означает уход «ЕвроХима» из Украины после 15 лет работы на этом рынке.

 «ЕвроХим» намерен продолжить консультации с украинскими властями о будущих возможностях в Украине через свое европейское представительство, в то время, как Группа сосредоточит свои усилия на других растущих рынках.

ПАО «ФосАгро» официально заявило о прекращении работы на рынке Украины

Согласно опубликованному на сайте ПАО «ФосАгро» заявлению, российская вертикально-интегрированная компания объявляет о прекращении отгрузок продукции в Украину.

 14 мая 2018 года Президент Украины принял Указ № 126/2018, устанавливающий санкции в отношении, помимо прочих лиц, Акционерного общество «Апатит» и Общества с ограниченной ответственностью «ФОСАГРО-УКРАИНА», аффилированного с ПАО «ФосАгро», включая блокировку активов, ограничение торговых операций и приостановление исполнения обязательств.

Россия ввела санкции против украинских производителей удобрений и операторов рынка

 Премьер-министр РФ Дмитрий Медведев подписал постановление правительства о введении специальных экономических мер в отношении 322 украинских граждан и 68 компаний.

Согласно Постановлению «специальные экономические меры» применяются в отношении физических лиц и юридических лиц по перечню, а также в отношении контролируемых указанными физическими и юридическими лицами организаций.

В список компаний попал ряд украинских производителей и операторов рынка агрохимии:

ПАТ «Азот», ПАТ «Дніпроазот», ПАТ «Сумихімпром», ПАТ «Рівнеазот», ПАТ «Хімдивізіон», ПАТ «Украгро НПК», ТОВ «Ніка-Агротрейд», ТОВ «Торговий дім «Агроімпорт ЛТД», ПАТ «Концерн Галнафтогаз», ТОВ «Хімвектор».

НВК «Квадрат» планує виробити 5-6 тис. тонн рідких добрив у 2018 р.

Український виробник НВК «Квадрат» планує також відкрити завод з виробництва мікрогранульованих добрив, на якому будуть виготовлятися більше 10 формуляцій. Про це в ексклюзивному коментарі AgroFM повідомив директор з розвитку компанії «Квадрат» Сергій Полянчиков.

На виробничих потужностях виготовляється близько 100 різних формуляцій добрив.

В Україні з’явився «Інститут здоров’я рослин» на базі підприємства UKRAVIT

7-8  червня у Черкасах відбулось відкриття науково-дослідницького інституту «Інститут здоров’я рослин». Ініціатором і засновником інституту стала ГК «UKRAVIT».

 Передбачається, що новий «Інститут здоров’я рослин», обладнаний найбільш сучасною і передовою технікою, не лише поліпшить точність застосування продукції UKRAVIT у сільському господарстві, але й надаватиме широкий спектр послуг аграріям, а головне – провадитиме дослідження, залучатиме кращі вітчизняні наукові кадри, зокрема талановитих молодих фахівців.

Серед сервісів для аграріїв надаватимуться такі як фітоекспертиза насіння і рослинного матеріалу, визначення хімічного складу пестицидів і агрохімікатів, проведення агрохімічного аналізу ґрунту, аналізу води, залишкової кількості пестицидів у продуктах, воді, ґрунті, якісних та кількісних показників сільгосппродукції. Фахівці інституту виїжджатимуть на проведення експрес-аналізів в період вегетації, проводитимуть польовий моніторинг у господарстві, надаватимуть комплексні рекомендації щодо живлення і захисту рослин.

Днепразот остановил производство

АО “ДНЕПРАЗОТ” 15 июня полностью остановило производство, о чем сообщил на своей странице Facebook Сергей Сидоров, Председатель Правления предприятия.

Впереди — трудный и ответственный период. Сегодня я очень верю в ваше понимание и поддержку, у нас были сложные времена и ранее, но мы всегда были вместе, держали достойно удар и находили решение.

Сегодня, как никогда, предприятию требуется поддержка правительства, от которого зависит будущее завода, будущее региона и благополучие Украины».

На ринку мінеральних добрив в Україні почала працювати найбільша роздрібна мережа

Злиття «УкрАгроНПК» та компанії «Агроімпорт», яке очікувалось ще в травні 2018 року, почало втілюватись у життя у червні. На ринку запрацювала нова структура – «Ніка-Агротрейд».

У списку складів, з яких відвантажується продукція «Ніка-Агротрейд» вказані склади, що належать до компанії «УкрАгроНПК».

 За офіційним листом , що був направлений у прес-службу Group DF відповіді не надано, тож можна припустити, що дві компанії «Агроімпорт» та «УкрАгроНПК» працюють під єдиним керівництвом і як одна структура, а операційна діяльність виконується через «Ніка-Агротрейд». Всього вказано 64 склади з продажу добрив. Згідно офіційної інформації уставний фонд компанії складає 1 млн  грн. Компанія заснована 29 травня 2018 року.

«УкрАгро НПК» повідомляє про відновлення власних продажів і відкриває прайс-лист

На офіційному сайті одного з провідних операторів ринку мінеральних добрив «УкрАгро НПК», що входить у Group DF, опубліковано повідомлення про початок власного продажу продукції.

 «Повідомляємо, що ПРАТ «УкрАгро НПК» відновлює повноцінну комерційну діяльність н українському ринку мінеральних добрив та інформує про модливість постачання дорив вітчизняного виробництва зі складів УкрАгро НПК».

 Як писав портал «Інфоіндустрія» у травні, в Україні був створений найбільший оператор ринку — нова юридична особа, утворена в результаті злиття двох потужних дистрибуційних мереж, однією з яких була «УкрАгро НПК».

 За інформацією «Інфоіндустрії» у поточний момент тривають заходи з розторгнення цього співробітництва.

 На сайті «УкрАгро НПК» також був опублікований прайс-лист, чинний від 03.10.2018 на мінеральні добрива українських виробників та підприємства «Білоруськалій». Таким чином торгівля буде здійснюватися безпосередньо з регіональних складів за відкритим прайсом. Раніше продажі були централізовані, а ціни не афішувались у відкритому доступі.

 «УкрАгро НПК» звертає увагу на наявність асортименту комплексних і сірковмісних добрив від ПАТ «Сумихімпром», на які у жовтні пропонуються ексклюзивні умови, а також проведення закупівель зернових культур і вигідні умови у випадку зустрічного придбання мінеральних добрив.

В Кривому Розі будують завод з виробництва добрив

Компанія «Українські мінеральні добрива» створює сучасний комплекс для гранулювання сульфату амонію.

Цех буде розміщуватись в місті Кривий Ріг, у промисловій зоні міста на забудованій території діючого підприємства ПРАТ «КЦРЗ».

Комплекс по переробці і зберіганню мінеральних добрив складатиметься з двох цехів: цех з прийому, зберігання, пакування та відвантаження та цех гранулювання кристалічного сульфату амонію.

Обіцяна продуктивність проектованого комплексу — 100 тис. тонн в рік сульфату амонію, тобто близько 15 тонн за годину.

На Херсонщині розпочато виробництво рідких мінеральних добрив

13 грудня було відкрито виробничі потужності з приготування рідких мінеральних добрив ТОВ «ТЕРРА ТАРСА Україна» у Каховці.

Потужність складає 60 тис літрів в день (3 млн літрів на рік), 100 тис літрів буферного зберігання. Виробничий процес повністю автоматизований. Відкриття ІІ черги (виробництво 15 тис т на рік кристалічних добрив) заплановане на 2019 рік. Наразі чисельність працюючих – 75 осіб (від початку реалізації проекту вже створено 6 нових робочих місць), а середня заробітна плата – 23 500 грн.

Инфоиндустрия 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry