Технологія POP-UP набуває популярності

Останнім часом набирає популярності практика внесення стартових добрив одночасно з посівом безпосередньо в зону висіву насіння (технологія POP-UP або IN-FURROW), що забезпечує молоді рослини доступними поживними речовинами на початкових етапах росту.

З метою ознайомлення спеціалістів-агрономів з перспективними тенденціями стартового живлення, 5 липня 2017 року на базі Науково-виробничої фірми «Урожай» (Корсунь-Шевченківський район,  Черкаської обл.), що входить до групи підприємств «ПАТ «Миронівський хлібопродукт» відбувся семінар на тему: “Застосування рідких та мікрогранульованих добрив”, організатором якого виступила компанія «Інфоіндустрія»

Учасники у форматі живої дискусії обговорювали питання ефективності застосування стартових добрив, особливостями їх внесення та ознайомилися з асортиментом продукції присутнім на ринку. Внесення добрив в зону висіву дозволяє суттєво підвищити ефективність стартових добрив за умови дотримання технології та норм внесення. Однак для безпечного застосування стартових добрив разом з насінням підходять лише спеціалізовані добрива, зокрема рідкі безбаластні добрива з низьким сольовим індексом та сухі добрива у вигляді мікрогранул.

Особливо це актуально при весняному посіві просапних культур, коли низька температура ґрунту  негативно впливає на ріст кореня, мікробну активність ризосфери та засвоєння поживних речовин (особливо фосфору та цинку) з ґрунту. Достатня кількість елементів живлення в легкодоступній формі в безпосередній близькості до коренів молодої рослини сприяє формуванню добре розвиненої кореневої системи та в подальшому – листового апарату. Добрива, внесені таким чином, як правило мають вищий коефіцієнт поглинання, що підвищує агрономічну ефективність їх застосування.

Серед вітчизняних виробників особливої уваги заслуговує компанія «Квадрат», яка динамічно розвивається в сфері розробки і виробництва спеціальних, рідких стартових, а відтепер і мікрограньольваних добрив.

Директор з розвитку Сергій Полянчиков НВК «Квадрат» докладно ознайомив присутніх зі сучасною загальносвітовою тенденцією у сфері застосування стартових добрив та презентував новий проект компанії – виробництво мікрогранульованого добрива UltraStart.

Розмір гранули UltraStart складає 0,5-1,5 мм, що покращує швидкість розчинення добрива, його доступність для рослини в початковий період росту та забезпечує кращу рівномірність внесення. Малий розмір та більша кількість гранул на одиницю ваги забезпечує кращий контакт гранули з ґрунтом (суттєво більша площа контакту добриво-ґрунт), кращу дифузію елементів живлення з гранули, що в результаті сприяє більш швидкому та ефективному поглинанню рослинами.

В минулому році НВК «Квадрат» розпочала роботу над створенням виробництва стартових мікрогранульованих добрив. Було розроблено проект сучасної високотехнологічної лінії, а в цьому році вже виготовлено основні технологічні агрегати та розпочато монтаж обладнання. У наступному сезоні компанія планує вийти на проектну виробничу потужність (до 10тис тон на рік).

Вже закладено масштабні польові випробування з дослідними партіями добрива UltraStart в провідних господарствах та науково-дослідних установах. Так на полях НВФ «Урожай» мікрогранулу UltraStart внесено при посіві кукурудзи та соняшнику. Незважаючи на те, що остаточних даних ще не отримано (оскільки врожай буде зібрано восени), спостереження за розвитком рослин виявило більш потужний їх розвиток та яскраво виражений стартовий ефект в чому власне і полягає основна ідея цього сучасного агроприйому.

Інформація про НВК «Квадрат»:

Компанія «Квадрат» – провідний вітчизняний виробник спеціальних, рідких стартових та водорозчинних добрив. Асортимент добрив налічує понад 30 найменувань, які різняться за своїми складом і функціональним призначенням:

–  Комплексні препарати, що містять макро- і мікроелементи (в хелатній формі), гумінові речовини, амінокислоти для позакореневого підживлення різних с/г культур (Квантум-Зернові, Квантум-Технічні, Квантум-Голд і ін.)

–  Функціональні препарати спрямованої, специфічної дії (проти посухи: Квантум-Аквасил; з фунгіцидним ефектом: Квантум-Фітофос; для передпосівної обробки насіння: Квантум-СРКЗ)

– Монохелати різних мікроелементів (Хелат-Цинку, Хелат-Заліза, Хелат-Міді, Хелат-Молібдену, Хелат-Марганцю, Бор-Актив і ін.)

–  Рідкі NPK-концентрати для грунтового внесення (стартові добрива при посіві) – Квантум-Діафан.

У 2015 році компанія завершила процес сертифікації виробництва на відповідність вимогам системи менеджменту ISO 9001:2008 та отримала міжнародний сертифікат TUV SUD (Німеччина) в області розробки, виробництва і продажу комплексних добрив.

У 2016 році був завершений процес реєстрації добрив “Quantum” в Європейському Союзі в якості добрива ЄС (EC Fertilizer).

Компанія «Квадрат» працює з мережею дистриб`юторських компаній-партнерів, що дозволяє надати якісний сервіс в різних регіонах України.

У складі компанії функціонує агрохімічна служба і сучасна лабораторія листової діагностики та ґрунтового аналізу, які здійснюють консультативну підтримку по використанню препаратів.

Контакти головного офісу:

ТОВ «НВК «Квадрат»,

61001, Україна, м. Харьків,

вул. Лебединська, 3, оф. 121.

тел./факс:+38 (057) 736-03-43,

+38 (057) 771-81-38,

www.quantum.ua

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry