Системами зрошення можна керувати, не виходячи з офісу

Українська компанія «Акватек» створила оригінальний прилад для вимірювання рівня вологи в ґрунті – тензіометр, який у 3-6 разів дешевший від іноземних аналогів, але не поступається точністю і надійністю, про це розповів керівник компанії Олександр Павелківський у прямому ефірі AGRO. FM«Під час виготовлення особливих проблем не було. Використали готові деталі сантехнічного призначення, доступний матеріал поліпропілен, який досить легкий в обробітку, а якщо комплектуючі недорогі, то й увесь прилад такий. Коштує у 3-6 разів менше від закордонних аналогів, близько 800 гривень. Але при всій простоті і ціновій доступності залишається досить надійним і точним механічним приладом», – розповідає Олександр Павелківський.

Перевага тензіометричного методу полягає в тому, що за показниками тиску на вакуумметрі можна одразу зрозуміти, в якій формі перебуває вологість: в доступній, чи недоступній. Якщо тиск вологи в ґрунті занадто високий і переважає рівень потенційного всмоктуючого тиску рослинних клітин, то вони не заберуть цю вологість, тобто вона є недоступною. В той же час, електронний датчик  просто покаже об’ємний вміст вологи у ґрунті, і щоб зрозуміти, чи вона доступна, треба проводити ще й певні математичні обрахунки. З іншого боку, електронні датчики зручніші в тому плані, що їх не треба демонтувати на зиму. Тобто кожне обладнання має свої плюси і мінуси, пояснює Олександр.

“Акватек” побудував шкалу залежності тиску ґрунту до його вологості, щоб по ній визначати поливні норми. Клас точності датчика 2,5% похибки. Тобто попри свою простоту, це досить точний прилад. Нещодавно «Акватек» запустив ще й онлайн-тензіометричну систему. Тензіометр обладнаний не лише аналоговим датчиком вимірювання тиску, але й електронним. Завдяки цьому оператор може спокійно спостерігати за всіма полями з офісу, дистанційно увімкнути й вимкнути зрошення, регулювати поливні норми. Навіщо об’їжджати поля фізично, якщо це можна зробити з офісу. Повний текст розмови з О.Павелківським читайте у серпневому випуску журналу “Агроіндустрія”.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry