Fruit Logistica 2019: регіональні бренди, hand made та креативний маркетинг

Себе показати, на інших подивитися, побачити вільні ніші, спланувати стратегію бізнесу, зустрітися з конкурентами та потенційними клієнтами – всі ці можливості надають найбільші майданчики для нетворкінгу – міжнародні виставки. Fruit Logistica – одна з них.

На 3 дні, 6, 7, 8 лютого 2019 року, Берлін став плодоовочевої столицею світу. На території понад 13 га було представлено більше 3 000 компаній з 84 країн, понад 70 тисяч відвідувачів! Свято смаку та високих технологій, кращі інженерні розробки для сучасного плодоовочевого бізнесу, ефективні IT-рішення та вражаючі маркетингові ходи.

Ще 5 років тому на виставці Fruit Logistica було важко зустріти українця серед відвідувачів, не те, що стенд з українською продукцією. Цього року в Берліні представлено понад 30 українських компаній. Українські виробники й серед відвідувачів: вони цікавляться технологіями зберігання, перевезення та збуту плодоовочевої продукції.

Володимир Русанов, директор компанії “Хладконтакт”, вже не вперше бере участь в подібних виставках.

– Для нас Fruit Logistica – знайомство з вимогами, які висувають потенційні та нинішні клієнти за кордоном, можливість зрозуміти, куди йде ринок. Участь в таких виставках потрібна не тільки тим, хто планує вийти на експорт. Хочемо ми того чи ні, внутрішній ринок розвивається подібно до західного, копіює його з невеликим запізненням. Поки нас сприймають більше як сировинну базу з розряду Китай, Єгипет, а не як повноцінних виробників, учасників ринку, які можуть поповнювати не тільки сировинний сегмент, а й переробляти та продавати кінцевий продукт, – каже Володимир. – Маркетинг – це невід’ємна частина роботи виробників овочів і фруктів. Наші потенційні клієнти мають серйозну базу для створення доданої вартості, в порівнянні з українським виробником вони пропонують більше візуальних вигод.
Володимир Русанов вважає, що працювати по-старому – утопічний проект. Якщо виробник хоче залишитися на ринку, дивиться на найближчі 5-10 років вперед, потрібно їхати на міжнародні виставки, вони допомагають зрозуміти, куди йти і що робити.

– У нас є новий овочевий проект. Після аналізу інформації, отриманої на виставці, будемо вносити в нього корективи: працювати над створенням доданої вартості. Упаковка, мийка, переробка (заморозка, сушка). І у сушеного, і у вакуумованого продукту є свій споживач, головне – прорахувати період окупності та правильно презентувати товар.
Андрій Чорний, керівник компанії “Агрокоін”, яка займається агрегацією, сортуванням, пакуванням і формуванням товарних партій свіжих овочів в Запорізькій області, на виставці в Берліні вперше:

– Fruit Logistica – красномовна картина розвитку овочевої галузі. Якщо раніше акцент був на зовнішньому вигляді продукту, то тепер виробники більше уваги приділяють його смаку. Виставка рясніє дегустаційними стендами. Покупців запрошують спробувати, оцінити смак і таким чином намагаються мотивувати купити. Популярні бренди – hand made, продукція вирощена на фермі із застосуванням ручної праці, ексклюзивна продукція. Дуже часто зустрічаються регіональні бренди – бренди з прив’язкою до географічної місцевості, – розповідає Андрій Чорний. – Хочу сказати фермерам, що потрібно їздити на такі виставки та дивитися, як люди працюють, щоб бути в тренді, не відставати від цивілізованого світу. Багато технологій, наприклад пакувальні лінії, коштують по 300-500 тисяч Євро, багатьом виробникам не по кишені. Але українські винахідники можуть вивчити ідеї роботи обладнання та сконструювати своє – менш бюджетне.
Компанія «Владам», найбільший виробник овочів на півдні України, бере участь у міжнародній виставці Fruit Logistica вже в 6-й раз.

– Участь в міжнародних виставках ще й ще раз переконує, що треба менше говорити та більше робити. В українських реаліях важливо постійно працювати над підвищенням ККД робочого часу співробітників, оптимізацією бізнес-процесів. Fruit Logistica – концентрація світового досвіду плодоовочівництва. Продумана ефективна стратегія просування товарів, оригінальні маркетингові рішення – тут є чому повчитися українським сільгоспвиробникам, – каже Адам Мельник, директор компанії “Владам-Юг”.
Для досягнення конкретних результатів готуватися до таких виставок, як Fruit Logistica, потрібно заздалегідь, чітко планувати дії та дотримуватися намічених цілей

– Для багатьох наших співвітчизників, які займаються плодоовочевим бізнесом, Fruit Logistica – чудова нагода, щоб заявити про себе, подивитися, чим живе світ, які тенденції та продукти актуальні, що потрібно зробити, щоб просувати свою продукцію, як задовольнити найвишуканіші потреби покупців, тому, думаю, що це одна з тих виставок, на якій варто побувати, – каже менеджер Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва Дмитро Ніколаєв.

UHBDP

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry