У 2018 році було висаджено 1896 га нових горіхових плантацій

2019 рік для горіховодів буде одночасно і простим, і складним. Таку думку висловив президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно в коментарі виданню “Агроінсайдер“.

“Простим – з тієї причини, що маховик горіхового бізнесу розкручено, і він розвиватиметься далі, а складним – тому що постачальники волоських горіхів з числа населення, яке збирає не сортовий горіх, а отриманий від сіянців, відчують зниження ціни. В той же час може зрости кількість експортерів волоського горіху, враховуючи, що в 2018 році був рекордний врожай – близько 128 тис. тонн – і тенденція на зростання обсягів його виробництва збережеться і у 2019 році. Це буде можливим за рахунок молодих садів, які було висаджено 4-5 років тому, і тепер вони даватимуть сортовий горіх, а наявність якісного ресурсу позитивно вплине і на обсяги експорту”,- зазначив керівник профільної асоціації.

За його інформацією, у 2018 році було висаджено 1896 га нових горіхових насаджень, а враховуючи нові програми, зокрема і з агролісомеліорації та рекультивації полезахистних насаджень з використанням горіховоплодних культур, у 2019 році їх буде більше – очікується висадка нових садів на площі не менше 2400 га. В 2019 році на ринку також отримають розвиток нові горіхові культури – їстівний каштан та горіх пекан.

Як повідомлялося раніше, Україна увійшла до ТОП-3 найбільших світових виробників волоського горіху.

Інфоіндустрія